4 marca 2024

http://www.pinterest.com/pin/405042560210503390/

http://www.pinterest.com/pin/405042560210503390/
http://www.pinterest.com/pin/405042560210503390/

Odżywianie jest jednym z najważniejszych punktów w walce z każdą przypadłością skóry. W pewnym stopniu nasze ciało karmi wszelkie bakterie, które później mają możliwość rozwoju na skórze i eksponowania tak niechcianych przez nas zmian trądzikowych. Jednak nawet najczystsza dieta może być tylko długą ale prostą drogą do sukcesu. By skrócić ten czas należy uzupełnić go o działania fizyczne na skórę. Chodzi oczywiście o higienę skóry korzystając z form naturalnych.

Oczyszczanie i nawilżanie z kosmetykami komercyjnymi

W sklepach jest tak wiele preparatów kosmetycznych, że trudno jest się zdecydować na zakup konkretnego. Przecież na każdym opakowaniu gwarantują nam suchą cerę bez niedoskonałości. Najlepiej było by znać skład każdego preparatu i wiedzieć jaki składnik jest dla nas alergiczny bądź źle na nas działa. Dlatego najlepiej kierować się drogą kosmetyków hipoalergicznych kompletnie pozbawionych substancji mogących powodować uczulenie nawet u 1-2% ludzi. Kosmetyki do przemywania twarzy zawierające spirytus salicylowy możecie od razu skreślić. Używanie go na skórę trądzikową tylko podburza objawy i prowadzi do mocniejszego podrażnienia. Na początku pojawienia się pierwszych krostek powinniśmy myśleć o tym jak nie pogorszyć sytuacji zamiast jak pozbyć się trądziku z dnia na dzień. Takie cuda tylko w telewizji i internecie po drugiej stronie obiektywu kamery. Podsumowując kosmetyki peelingujące, odżywiające oraz myjące są jak najbardziej wskazane pod warunkiem, że cechują się jak najbardziej naturalnym składem oraz brakiem substancji alergicznych.

Naturalne maseczki dla skóry trądzikowej

Pewnie nie raz czytaliście o maseczkach domowej roboty na skórę. Rozwieję wasze wątpliwości co do niektórych produktów spożywczych wykorzystywanych w tej metodzie higieny i walki z trądzikiem. To czego jestem pewny by wam polecić to przede wszystkim miód. Mówię o naturalnym wysokiej jakości miodzie organicznym, który swoje kosztuje ale za to jest naprawdę tworzony przez owady a nie człowieka. Niektóre tanie miody to połączenie cukru z pewną dawką tego złotego produktu spożywczego. Sam miód nanosicie na twarz i utrzymujecie przez maksymalnie 30 minut. Sól morska połączona z odrobiną wody naniesiona na skórę to kolejny genialny sposób na ożywienie cery oraz jej kompleksowe odżywienie. Połączenie drożdży i mleka także daje pożądane rezultaty oczyszczenia i wygładzenia skóry. Ostatnią rzeczą jest cebula, która także świetnie działa na blizny po trądziku. Można ją uprzednio rozgotować, następnie rozkroić na pół i rozetrzeć na twarzy lub miejscach, na których nam zależy. Każda maseczka powinna być usunięta w ciągu maksymalnie 40 minut od nałożenia. Po tym czasie nie wolno nakładać żadnych kremów czy maści. Dajmy skórze około 15-20 minut na zregenerowanie naturalnej flory bakterii.

Dodaj komentarz