14 lipca 2024
kurtka

źródło: https://pixabay.com/

Czy wy również zauważyliście, że trudno jest kupić elegancką kurtkę na jesień dla mężczyzny, która nie byłaby pikowana lub nad wyraz kolorowa? Problem z zakupem ma jeszcze drugą stronę, która dotyczy kroju. Ubrania zwykle szyte są na panów z brzuszkiem, dając spory luz u osób szczupłych i wysportowanych. Nawet w sezonie trudno znaleźć idealną kurtkę, która łączyłaby trzy cechy opisane niżej.

Czerń, szarość i brązy

kurtka
źródło: https://pixabay.com/

Kolor męskiej kurtki powinien być stonowany. Moim marzeniem był model o kolorze lekkiego brązu, który przechodzi w karmel. Jednolity i wykonany z solidnego materiału. Nie pogardziłbym też szarą lub ciemnobrązową kurtką o prostym fasonie. Prawdziwą plagą sklepów z odzieżą jest dziwna moda na kolory, które nie pasują do dorosłego mężczyzny. Kolorowy styl ulicy bardziej pasuje do dzieci i młodzieży niż faceta, który pod kurtką ubrany jest w sweter lub koszule. Czy widzieliście, żeby w czasopismach dla panów moda jesienna była podyktowana sklepami dla skatów? Męskie odcienie jesieni nie są barwami tęczy.

Kurtka pilotka lub płaszcz

Dwa niezmiennie modne fasony, w których 90% mężczyzn o szczupłej sylwetce będzie wyglądać bosko. Kurtka pilotka bardziej pasuje do krępych mężczyzn o szerokiej talii i dużych nogach. Płaszcz dopasowany do pasa i nie dłuższy niż do połowy uda będzie genialnie wyglądał na szczupłych panach o szerokich barkach i wyeksponowanej klatce piersiowej.

Slim nie Fat

skóra
źródło: http://foter.com

Dbający o siebie mężczyzna nie przekracza 85 centymetrów w pasie. Większość kurtek nie licząc pilotek i bejsbolówek, posiada bardzo szeroki pas, który poszerza całą sylwetkę. Okazuje się, że kobiety wolą mężczyzn w dopasowanych sportowych krojach ubrań bardziej niż w konkretnym stylu czy kolorze ciuchów. Oznacza to, że priorytetem przy wyborze powinno być dopasowanie do pasa, szerokości pleców oraz barków, a także długości rękawów. Szycie na miarę nie wchodzi w grę. Natomiast dłuższe przymierzanie ubrań w sklepie jak najbardziej.

Dodaj komentarz