4 marca 2024
mydło

źródło: https://pixabay.com

Czy wasz dermatolog poinformował was, że przy trądziku należy przestać używać komercyjnego mydła zapachowego? Jeżeli tak to czy wiecie czym je zastąpić? Mycie twarzy samą wodą to dobry pomysł pod warunkiem, że nasza skóra nie jest przesuszona. Po około 4-5 dniach powinniśmy i tak umyć twarz właściwym mydłem, ponieważ twarz potrzebuje nawilżenia i skutecznego zmiękczenia skóry, by lepiej usunąć stary naskórek.

Mydło naturalne i szare

higiena
źródło: https://pixabay.com

Tanie, ogólnodostępne w sklepach oraz przebadane dermatologicznie. Tym charakteryzują się te dwa rodzaje mydeł. Znana wszystkim firma produkująca mydła „Biały Jeleń” tworzy je od wielu lat, wzbogacając swój produkt o kwasy omega 3-6-9, które zawdzięczamy wyciągowi z lnu. Czy jest to mydło dla każdego? Moim zdaniem większość osób z trądzikiem zauważy o wiele lepszą tolerancję skóry przy stosowaniu tego produktu niż mydeł zapachowych. Nawet najtańsze szare mydło wygrywa z każdym komercyjnym mydełkiem pełnym chemii. Ma to związek także z właściwościami hipoalergicznymi, które muszą posiadać wszystkie mydła określane mianem „naturalnych”.

Mydło z Aleppo tylko z olejem laurowym

mydło
źródło: https://pixabay.com

Miejscowość Aleppo leżąca w Syrii przeżywa teraz tragiczne chwile związane z wojną i bombardowaniami. Właśnie z tamtej okolicy pochodzą niesamowite mydła oparte o oliwę z oliwek oraz olejek laurowy. W sklepach znajdziecie konfigurację olejku laurowego od 5% do nawet 55% w składzie mydła. Najlepiej zacząć od około 15-25% i z każdym nowym zakupem mydła zwiększać ją o 10% aż do uzyskania efektu oczyszczenia cery i zabezpieczenia przed powstawaniem zmian skórnych. Okazuje się to bardzo skutecznym rozwiązaniem potwierdzonym przez wielu stosujących mężczyzn i kobiet. Naturalny antybiotyk, jakim jest olejek laurowy, przyspiesza gojenie się ran i natłuszcza skórę podobnie jak oliwki. Stosują go również osoby chore na łuszczycę.

Nie ma sensu wyszukiwać innych rodzajów, ponieważ te trzy, które wymieniłem, okazują się uniwersalnie skuteczne. Spróbujcie ich w kolejności od szarego aż do mydła z Aleppo i dajcie znać, jak zmieniła się wasza skóra.

Dodaj komentarz