4 marca 2024
Problem w ubikacji

Problem w ubikacjiWspółczesne społeczeństwo jest bardzo leniwe jeśli chodzi o dbanie o własne zdrowie. Dbamy o swoje interesy, przyjemne spędzanie czasu oraz o naszych bliskich, ale o siebie na prawie wcale. Będąc na samym końcu listy jesteśmy wręcz skazani na wiele nieprzyjemnych przypadłości układu pokarmowego. Skoro zaniedbujemy nasze żywienie i nie patrzymy na to co spożywamy gwarantujemy sobie liczne kolki, bóle żołądka oraz coraz częstsze zaparcia będące plagą osób po 30 roku życia.

Styl życia zapewnia zdrowie

Zanim przejdę do kwestii odżywiania kilka niezbędnych spraw podocznych, które mają niebagatelne znaczenie w zdrowiu układu pokarmowego. Pierwszym zaleceniem jest jedzenie posiłków zawsze o podobnych porach. Łącznie ze śniadaniem, które powinniście spożyć do godziny od wstania z łóżka. Picie dużej ilości płynów jest drugim zaleceniem, które może być interpretowane różnie. Sportowcy potrafią wypić nawet 7-8 litrów wody dziennie. Normalny człowiek mający raczej niską aktywność fizyczną nie powinien schodzić poniżej 2 litrów czystej wody. Takie jest moje zdanie. Rada dla wszystkich, który jeżdżą do pracy samochodem lub autobusem. Więcej ruchu dla zdrowia! Nawet regulacje diety nie pomogą gdy nasza aktywność wynosi zero. Bardzo ważne przy zaparciach jest by regularnie chodzić do ubikacji i nigdy nie zatrzymywać parcia na wizytę w WC. Najlepiej zaraz po śniadaniu udać się do kibelka i na spokojnie zaspokoić wszystkie potrzeby.

Dieta i wspomaganie lekami

Rozwiązaniem problemu zaparć od strony technicznej jest spożywanie odpowiednich ilości błonnika i picie tyle wody ile potrzebujemy do jego adaptacji. Należy więc sięgać przede wszystkim po owoce, warzywa, produkty na bazie mąki z pełnego przemiału a najlepiej żytniej bądź orkiszowej. Oprócz tego pestki, nasiona i orzechy powinni urozmaicać tą dietę w zdrowe tłuszcze. Na śniadanie polecam płatki owsiane lub otręby żytnie. Przy dosyć uciążliwej fazie zaparć trzeba sięgnąć po preparaty wspomagające, które działają bezpośrednio w jelicie. Substancja czynna stymulująca proces przeczyszczający jest bezpieczna i co ważne działająca punktowo. Zazwyczaj po 6-12 godzinach odczuwamy efekt działania preparatu. Trzeba go traktować jako początkowe stadium naszych zmian w diecie. Długotrwałe nieleczone problemy z wypróżnianiem bardzo źle oddziałują na całe ciało. To samo tyczy się z problemami z oddawaniem moczu.

Dodaj komentarz