22 września 2023

Olejki aromatyczneOlejki pozyskiwane z rozmaitych roślin mają swoją historię w czasach starożytnych. Obecne osiągnięcia kosmetologii pozwalają stworzyć dziesiątki czy nawet setki różnych substancji na bazie tłuszczu, które służą do zupełnie innych rzeczy i mają inne właściwości. Zastosowanie olejków jest coraz powszechniejsze wśród kobiet i powoli zaczyna zdobywać męską część populacji. Zwłaszcza ludzie z sucha i mieszaną skórą, która potrzebuje nawilżenia i odżywienia decydują się na ich regularne stosowanie widząc bardzo szybko efekt tej zmiany.

Współczesne olejki do codziennej higieny

Współcześnie olejki służą nam za uzupełnienie higieny skóry całego ciała. Dużo zależy od tego czego oczekujemy. Standardowe produkty kosmetyczne znanych marek zapewniają kilka podstawowych właściwości oczekiwanych przez klientów. Najważniejsze jest nawilżenie i zredukowanie suchej skóry, która jest bardzo podatna na podrażnienia. Może być to skóra twarzy, dłoni, pleców czy dowolnej innej części ciała. Drugą cechą jest zmiękczenie i stworzenie efektu miękkiej skóry. To jeden z efektów, na którym najbardziej zależy kobietom. Mężczyźni posiadają genetycznie twardszy i grubszy naskórek, który dodatkowo może utwardzić się jeszcze podczas pracy fizycznej.

Zastosowanie w masażu

Właściwości tych olejków do ciała są zgoła inne od kosmetyków używanych do higieny. Przy masażu liczy się przede wszystkim rozluźnienie oraz lepsze ukrwienie skóry i mięśni. Substancja musi spełniać wymagane warunki idealnego poślizgu i co ważnie nie może działać alergicznie. Należy przestrzegać zasady zakupu tylko naturalnych bio olejków do masażu. Mogą być zrobione z owoców takich jak kokos, avocado czy nawet warzyw jak marchew. Popularny w salonach Spa masaż aromaterapeutyczny możemy zapewnić sobie nawet w domu. Wystarczy kupi zestaw takich aromatycznych fiolek i wynająć masażystę do naszego mieszkania. Teraz usługi masażu u klienta nie są niczym nadzwyczajnym. Ludziom jest wygodniej odprężyć się w domu zamiast jeździć po galeriach handlowych czy centrach miast w poszukiwaniu salonu masażu.

Dodaj komentarz