14 lipca 2024
Kobieca cera zimą

Kobieca cera zimą

Nie przepadamy za zimą oraz tym co ze sobą niesie także z powodów estetycznych. Osoby o skórze suchej i mieszanej będą miały najwięcej problemów podczas mroźnych dni. Inaczej wygląda sytuacja w niektórych przypadkach skóry tłustej. Sam taką posiadam i widzę jedną zależność jaka pojawia się każdej zimy. Niższa temperatura posiadająca właściwości konserwujące sprawia, że skóra mniej się przetłuszcza. A trądzik i inne skórne wypryski pojawiają się dużo rzadziej. Oczywiście tyczy się to tylko niektórych typów skóry. Przejdźmy do sedna, czyli ogólnej ochrony jaką powinniśmy zapewnić jej podczas zimy.

Dieta bogata w zdrowe tłuszcze

Najwięcej problemów z podrażnieniami skóry zimą mają ludzie o cerze suchej lub wręcz przesuszonej. Dieta bogata w produkty takie jak: pestki słonecznika, nasiona dyni, tłuste ryby, jaja, masło czy marchew i szpinak ma znaczący wpływ na wszelkie procesy zachodzące w jej komórkach. Włączenie tych produktów w obiegu tygodniowym zapewnia znaczącą poprawę wytrzymałości naszej skóry na twarzy nawet w mroźne dni. Pamiętajcie, że nie jest to tylko dieta ukierunkowana na zimne dni. Powiedziałbym, że jest to uniwersalny zbiór produktów, który powinien znaleźć się w jadłospisie każdej kobiety. Ich właściwości wiążą się także z łagodzeniem objawów trądziku, redukcją zmarszczek oraz ogólnym odżywieniem tkanek.

Kosmetyki chroniące przed mrozem i słońcem

Okazuje się, że nawet zimą trzeba chronić skórę przed promieniami UV. Przynajmniej jeśli chodzi o bardzo słoneczne dni gdy ich natężenie jest bardzo wysokie. Uniwersalnym podejściem do tematu będzie zakup dobrego kremu z filtrem przeznaczonego do użytku zimą. Popularna jest tak zwana formuła Norweska kremów, która powstała na bazie doświadczenia Skandynawów o wiele lepiej znających wszystkie uroki zimy niż my. Kremy do stosowania na skórę zimą nie są tłuste i nie pozostawiają śladów i nie błyszczą tak mokra skóra latem. Ten rodzaj kremów może być (wręcz powinien) stosowany przez osoby uprawiające sporty zimowe lub po prostu aktywnie spędzających czas na dworze o tej porze roku.

Szukacie kremu do cery suchej idealnego na nasze zimowe chłody? Zerknijcie tutaj: http://www.neutrogena.com.pl/product/38

Dodaj komentarz