28 maja 2024
Preparaty dermatologiczne

Preparaty dermatologiczne

Słyszałem głosy, że problemy skórne związane z trądzikiem to znak i choroba naszych czasów. Często pojawia się w okresie młodzieńczym czy nawet w dorosłym życiu utrzymując się latami. Nie znamy wszystkich mechanizmów działania tej przypadłości. Niemniej jednak podejście „naturalne” z dietetyką i ziołami na pierwszym miejscu daje najlepsze efekty długoterminowe. Ludzie chcą jednak efektów natychmiastowych a to mogą dać jedynie leki dostosowane do osoby.

Zwalczanie bakterii to numer jeden

Najważniejszy czynnik związany z „Acne” to bakterie. Jeżeli wyeliminujemy je do zera wtedy praktycznie usuwamy problem. Jednak wielu lekarzy czy ludzi nie mających własnego doświadczenia z krostami wam tego nie potwierdzi. Żeby usunąć bakterię trzeba często lat. Idealnej diety z eliminacją cukrów prostych do zera i ziołami wspomagającymi oczyszczanie organizmu. Efekt będzie długotrwały a leczenie skuteczne. Więc gdzie jest problem? Oczywiście jest nim długi czas oczekiwania na efekt oraz trudne etapy całego podejścia do zmiany żywienia.

Szybkie działanie leków

Skuteczne, ale uznawane za ostateczne metody na pryszcze obejmują pełną antybiotykoterapię. Podkreślam, że nawet ona bez zdrowego podejścia do żywienia i eliminacji żywności żywiącej bakterie nie będzie silna. Niemniej jednak stosowanie antybiotyków i leki antyandrogenne stosowane doustnie działają bardzo silnie hamując proces powstawania kolejnych zmian skórnych. Retinoidy oraz leki antybakteryjne bezpośrednio na skórę również są bardzo mocnymi środkami o działaniu na przestrzeni tygodni. Podczas ich stosowania trzeba ograniczyć produkty oparte o cukry proste, niektóre owoce, zastąpić je słodzikami naturalnego pochodzenia oraz wyeliminować na ten czas alkohol i używki. Wątroba podczas takiego leczenia nie ma lekko, dlatego należy przyjmować probiotyki i wspomagać się warzywami z dużą ilością witamin i antyoksydantów.

Chcesz wiedzieć więcej o leczeniu trądziku przy pomocy farmaceutyków? Wejdź na ten link: Problemy ze skórą trądzikową

Dodaj komentarz