21 lutego 2024
dzien ziemi

Unibail-Rodamco-Westfield podejmuje liczne działania, których celem jest dbanie o środowisko. Są to zarówno działania operacyjne w centrach handlowych zarządzanych przez URW, jak i promujące proekologiczne postawy wśród społeczności lokalnych. Dlatego przy okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi Westfield Arkadia, Galeria Mokotów, Galeria Wileńska oraz Wroclavia zorganizowały wiele atrakcji dla okolicznych mieszkańców.

We wszystkich centrach handlowych odbędzie się edukacyjna zabawa terenowa „Gra o Ziemię”. Będzie się ona opierać na kodach QR rozmieszczonych w poszczególnych centrach i ich najbliższej okolicy. Dzięki udostępnionym w ten sposób informacjom uczestnicy poznają wiele ciekawostek i praktycznych porad, które pomogą zmienić codzienne nawyki na bardziej przyjazne dla planety. Dla uczestników gry, która została przygotowana zgodnie z podstawą programową dla szkół podstawowych, przewidziane są atrakcyjne nagrody. Podczas gdy zaangażowani w grę terenową będą poznawać tajniki ekologii, inni chętni będą mogli odpocząć w ekologicznej strefie relaksu, która również zostanie zorganizowana we wszystkich centrach handlowych.

– Czujemy się odpowiedzialni za otoczenie, w którym funkcjonujemy. Realizujemy długofalową, globalną strategię Unibail-Rodamco-Westfield o nazwie „Better Places 2030” i ważne są dla nas działania proekologiczne. Realizujemy je zarówno w naszych centrach, czego potwierdzeniem jest niedawno przyznany certyfikat BREEAM In-Use v.6 dla Westfield Arkadia, Galerii Mokotów, Galerii Wileńskiej oraz Wroclavii, jak i poprzez szerzenie wiedzy na temat zachowań proekologicznych wśród mieszkańców z okolicy. Rozumiemy, że działania na rzecz środowiska to potrzeba naszych klientów, dlatego proaktywnie proponujemy różnorodne rozwiązania. Zorganizowane przez nas wydarzenie w czterech centrach handlowych URW ma na celu szerzenie dobrych praktyk i wsparcie lokalnej społeczności w zmianie nawyków na bardziej przyjazne dla planety i przyszłych pokoleń – mówi Grzegorz Grajkowski, Director of Operations Unibail-Rodamco-Westfield w Polsce.

Pomóż planecie – oddaj elektrośmieci, unikalne aktywności w Westfield Arkadia

Poza atrakcjami, które odbędą się we wszystkich centrach handlowych URW, są też takie, które będą unikalne dla danej lokalizacji. W Westfield Arkadia na warszawiaków będą czekać warsztaty ekologiczne dotyczące segregacji odpadów z MPO oraz warsztaty z Natalią Nguyen, która nauczy formowania kompozycji roślinnych w filiżankach. Przy kolejnym stoisku klienci otrzymają bawełniane torby, które zostaną spersonalizowane za pomocą kaligrafii. Ponadto chętni będą mogli oddać elektrośmieci obok stoiska firmy ASEKOL PL oraz w specjalnie oznaczonych pojazdach i odebrać sadzonkę niezapominajki lub stokrotki. W dzień wydarzenia przed Westfield Arkadia stanie nowoczesna śmieciarka niskoemisyjna, a wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w tworzeniu ogrodu sąsiedzkiego pod okiem profesjonalnego ogrodnika.

Warsztaty florystyczne i kosmetyczne – atrakcje w Galerii Mokotów

Wszyscy odwiedzający w najbliższą sobotę Galerię Mokotów mogą rozwinąć swoją wiedzę i umiejętności na różnorodnych warsztatach. Na ten dzień zostały zaplanowane aktywności ekologiczne (we współpracy z POSCO), florystyczne – podczas których uczestnicy będą mogli stworzyć wiosenne wianki dekoracyjne do ich domów, a także warsztaty z tworzenia botanicznych kosmetyków. Ponadto dla chętnych zostanie wyświetlony film o recyklingu i prawidłowej utylizacji odpadów oraz ich znaczeniu dla środowiska.

Dwudniowe wydarzenie dla okolicznych mieszkańców Galerii Wileńskiej

Osoby, które chcą świętować Dzień Ziemi w Galerii Wileńskiej mogą to zrobić zarówno w sobotę, jak i w niedzielę. Na sobotę zaplanowana jest zabawa terenowa oraz wspólne tworzenie ogrodu sąsiedzkiego z pomocą ogrodnika. Z kolei w niedzielę wszyscy chętni będą mogli odwiedzić punkt edukacyjny MPO, gdzie dowiedzą się szczegółów dotyczących m.in. właściwych zasad recyklingu.

Zbiórka drobnych elektrośmieci i innych problematycznych odpadów we Wroclavii

URW przygotowało moc atrakcji także dla mieszkańców Wrocławia. W sobotę poza udziałem w zabawie terenowej będzie na nich czekał specjalny pojazd – SZOP. Można do niego oddać drobne, problematyczne odpady domowe, takie jak m.in. baterie, leki, stare telefony, ładowarki, żarówki czy termometry. Osoby, które lubią aktywnie spędzać czas, będą mogły stworzyć domowy ogród pod okiem profesjonalnego ogrodnika. Ich dzieło następnie trafi do Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. Ponadto we współpracy z partnerami akcji – Ekosystem i Chemeko-System – zostanie zorganizowana strefa edukacyjna z warsztatami, grami i przestrzenią relaksu dla dzieci i dorosłych.

Dodaj komentarz