14 lipca 2024

Większość osób, rozpoczynających przygodę z nurkowaniem, poszukuje mocnych wrażeń w ciepłych wodach egzotycznych krajów.Tymczasem wiele fantastycznych, wręcz zaskakujących miejsc do odkrywania podwodnego świata można znaleźć…w Polsce zarówno w Bałtyku jak i licznych, czystych i przejrzystych jeziorach.

Bałtyk

Ogromną popularnością wśród doświadczonych, zawodowych nurków cieszy się…Morze Bałtyckie na dnie, którego znajdują się liczne wraki różnorodnych statków, kutrów rybackich, małych łodzi podwodnych, a nawet samolotów.

www.wladek.pl
www.poznajpolske.onet.pl

Zalew Zakrzówek

Zalew Zakrzówek o przejrzystej wodzie , położony zaledwie pięć kilometrów od Wawelu, znajduje się w miejscu dawnego kamieniołomu. Na dnie zbiornika spoczywa między innymi autobus, fiat 125p kombi, szatnia robotników, policyjna skoda, niebieska nyska czy…biurko z komputerem.

www.krakow.naszemiasto.pl

Hańcza

Hańcza o krystalicznie czystej wodzie jest najgłębszym jeziorem w Polsce, w którym można pod wodą spotkać wiele reliktowych gatunków takich jak sieja, sielawa czy skorupiaków skandynawsko – bałtyckich.

www.nurkowapolska.pl

Jezioro Drawsko

Jezioro Drawsko, położone w województwie pomorsko zachodnim, nie należy wprawdzie do najbardziej przejrzystych akwenów, ale pod powierzchnią wody kryje wiele fascynujących tajemnic: wraki małych łodzi żaglowych oraz tzw. „sztuczną rafę” czyli system korzeni drzew przypominających do złudzenia rafę koralową.

www.jeziorotajemnic.pl/

Dodaj komentarz