27 lutego 2024
zielono

źródło: https://pixabay.com/

Mężczyźni to światowa czołówka najlepszych szefów kuchni. Kobiety od lat uważane były za mistrzynie gotowania i płeć, która naturalnie rządzi wśród garnków i patelni. Jednak to faceci zdominowali świat gastronomii. Czego potrzebuje początkujący szef kuchni oraz mężczyzna, który zaczyna samotne życie kawalera i chce nauczyć się sztuki kulinarnej? W tym artykule przedstawię 5 najważniejszych przedmiotów, które muszą się znaleźć w kuchni. Dodam też, jaka kwota będzie najrozsądniejsza przy wyborze danego narzędzia lub urządzenia.

1. Garnki. Od nich zaczyna się proces tworzenia w kuchni. Zaczynamy od zagotowania wody, a następnie gotujemy w niej lub na parze, rozmaite potrawy. Najlepsza opinię w branży (http://www.philipiaksalony.pl/produkty) mają garnki Philipiak, które w zestawie wyceniane są na kilka tysięcy złotych. Do wyboru są zestawy Classic oraz Deluxe i Quick Clack. Warto wydać te pieniądze, ponieważ stal szlachetna, z której są wykonane to najwyższa jakość o żywotności kilkudziesięciu lat.

naczynia
źródło: https://pixabay.com/pl/

2. Patelnia z żeliwa. Jej właściwości prozdrowotne są nieocenione dla ludzi z anemią. Jest praktycznie niezniszczalna i długowieczna. Wymaga dokładnego mycia i szczególnej troski, za którą odwdzięcza się przy każdym smażeniu mięsa.

żeliwo
źródło: https://pixabay.com/pl

3. Noże ostre jak brzytwa. Najlepiej ze stali nierdzewnej sygnowane logiem szefa kuchni i polecane przez profesjonalistów. Mogą być ostrzone setki razy.

krojenie
źródło: https://pixabay.com/pl/

4. Deska do krojenia z drewna. Zdrowa kuchnia nie uznaje krojenia na plastiku czy tworzywach sztucznych innego rodzaju. Drewno jest unikalne i nigdy nie zniknie z listy potrzebnych kucharzowi akcesoriów.

deska
źródło: https://pixabay.com/pl

5. Waga elektroniczna. Jedyny element elektroniczny w kuchni. Dlaczego jest tak ważna? W zdrowym żywieniu liczą się porcje. Podobnie jak w przepisie na ciasto, odpowiednie proporcje gwarantują najlepszy efekt. A naszym efektem jest utrzymanie prawidłowej masy ciała.

kuchnii
źródło: https://pixabay.com/pl/

Dodaj komentarz