14 lipca 2024

W Polsce istnieje wiele fantastycznych miejsc, które warto odwiedzić zwłaszcza zimową porą, kiedy mróz i śnieg tworzą niezwykłe, zaskakujące, wręcz spektakularne efekty. Można je odkryć wspólnie z bliską osobą między innymi w polskich górach, nad Bałtykiem lub mazurskimi jeziorami.

Śląski Dom u podnóża Śnieżki

W okresie zimowym szczyt Śnieżki, zwanej królową Karkonoszy, pokrywa szadź, która sprawia, że wysokogórskie obserwatorium meteorologiczne (tzw. latające talerze) oraz osiemnastowieczna kapliczka św. Wawrzyńca zmieniają się w lodowe zamki. Widok zachwyca szczególnie przed wschodem i zachodem słońca.

www.swidnica24.pl
www.portalgorski.pl

 

Rudawka na Podkarpaciu

W Rudawce Rymanowskiej położonej nad górską rzeką Wisłok śnieg i mróz tworzą niezwykłe kaskady lodu, zaś potężne sople i kolumny pokrywają ścianę stromego urwiska, a gdy temperatura spada poniżej zera, spieniona rzeka zastyga w… bezruchu.

www.nowiny24.pl/
www.nowiny24.pl

Mierzeja Helska nad Bałtykiem

Zimową porą Hel staje się miejscem, gdzie na szerokiej, bezludnej plaży cieszą się swobodą łabędzie nieme, kormorany oraz mewy śmieszki. W pogodny dzień w słońcu lśnią falochrony skute lodem i konstrukcje z kry.

www.turystycznapolska.pl
Niebieski Szczur na Pojezierzu Drawskim

Pojezierze Drawskie, położone we wschodniej części województwa zachodniopomorskiego, zachwyca zimą idealnie czystymi, w większości dzikimi jeziorami polodowcowymi oraz bukowymi lasami, w których spacerują sarny i jelenie.

http://www.pojezierze-drawskie.pl/

Dodaj komentarz