21 lutego 2024

Polskie banki bezustannie wprowadzają nowoczesne, innowacyjne, często wręcz zaskakujące rozwiązania, szczególnie w dziedzinie bankowości elektronicznej, które inspirują konkurencyjne instytucje finansowe w Europie oraz w Stanach Zjednoczonych.

Karta płatnicza z wyświetlaczem

Jednym z rozwiązań technologicznych, które po raz pierwszy pojawiły się na polskim rynku finansowym jest karta płatnicza…z wbudowanym wyświetlaczem oraz baterią, umożliwiającą użytkowanie przez minimum trzy lata. Karta nie tylko służy do wypłaty środków z bankomatu czy dokonywania płatności w sklepach, ale również wyświetla aktualny stan kont, kursy waluta i komunikaty bankowe (zwykle marketingowe). Dodatkowo niektóre karty zostały wyposażone w klawiaturę numeryczną, umożliwiającą generowanie jednorazowych kodów autoryzacyjnych, niezbędnych do wykonywania różnych transakcji w ramach bankowości internetowej.

Wirtualny doradca Dronn

Z nowych technologii korzysta między innymi Alior Bank, zwany również „cyfrowym buntownikiem”. Zaledwie kilka miesięcy temu przedstawiciele banku składali zeznania z Komisją Nadzoru Bankowego, zajmującą się sprawą utraconych przez klientów środków finansowych zainwestowanych w fundusze spółki W Investment, na czele której stał prezes Piotr Wiśniewski. Na szczęście Alior Bank pokonał wszelkie trudności i należy do największych i najprężniej rozwijających się banków w Polsce. Obecnie konsekwentnie realizuje projekt o tajemniczej nazwie „Dronn”, wykorzystujący pracę…robota. Wirtualny doradca Dronn, funkcjonujący w Alior Banku od 2015 roku, należy do najbardziej zaawansowanej generacji robotów dwudziestego pierwszego wieku. Robot pozostaje w kontakcie głosowym z klientem, umożliwiającym między innymi pobranie w sposób automatyczny wymaganych informacji w celu uzupełnienia lub zakończenia całego procesu. W najbliższej przyszłości bank planuje, w ramach strategii „Cyfrowy buntownik”, znacznie rozszerzyć obowiązki Dronna, który ma stanowić przede wszystkim poważne wsparcie zdalnej sprzedaży produktów bankowych.

www.spidersweb.pl

Dodaj komentarz