27 września 2023
kanapka

źródło: https://pixabay.com/

Najczęstsze postanowienia noworoczne dotyczą odchudzania i zredukowania złych nawyków żywieniowych. Potwierdzili to nawet ankietowani popularnego programu „Familiada” emitowanego w polskiej telewizji. Nadwaga i otyłość to problemy pierwszego świata. Im dalej na zachód, tym gorzej w kwestii żywieniowej. Dlatego każdego roku siłownie pękają w szwach, a dietetycy mają pełne ręce roboty. W końcu nie każda dieta dobrze funkcjonuje. Bez doświadczenia trudno poradzić sobie w ogarnięciu swojego żywienia. W formie obrazków przedstawiam wam aż 6 różnych porad, które możecie wdrożyć bez wcześniejszej wizyty u dietetyka. Są to typowo żywieniowe porady, które nie wymagają chodzenia na siłownie czy biegania. Jednak warto uprawiać aktywność fizyczną, ponieważ z nią chudniemy efektywnie oraz modelujemy nasze ciało.

  1. Woda zamiast soków i słodzonych napojów (także light)
picie
źródło: https://pixabay.com/

2.  Spaceruj – żeby schudnąć nie musisz biegać, wystarczy więcej chodzić

dziewczyny
źródło: źródło: https://pixabay.com/

3. Warzywa bez ograniczeń – co innego owoce, których nie można jeść bez opamiętania, ponieważ zawierają cukier (fruktozę)

papryka
źródło: https://pixabay.com/

4. Więcej jajek bez dodatków węglowodanów. To niezwykle zdrowy produkt spożywczy, jednak niepotrzebnie jemy go z chlebem i innymi węglowodanami. Lepiej zjeść go z sałatką i odpowiednimi przyprawami.

danie
źródło: źródło: https://pixabay.com/

5. Zacznij jeść dobre orzechy! Włoskie, laskowe, brazylijskie i migdały.

włoskie
źródło: https://pixabay.com/

6. Mniej pszenicy. A więc mocno ograniczamy tanie makarony, chleb, pierogi i ciasta

pszenica
źródło: https://pixabay.com/

Dodaj komentarz