4 marca 2024
seks

źródło: https://pixabay.com/

Miłość fizyczna to jeden z elementów związku mężczyzny i kobiety. Pożądanie ciała i przyjemności ze współżycia z kochającą osobą nie mija z wiekiem. Młodzi ludzie myślą, że ich rodzice są za starzy na seks. Myślą, że ten element związku zarezerwowany jest dla młodych i tylko młodym sprawia przyjemność. Dobrze wiemy, jak ważne są dla kobiety wspólne chwile z mężczyzną, który ceni jej ciało i potrafi sprawić przyjemność samą obecnością i kontaktem fizycznym. Czy facet w średnim wieku myśli podobnie?

Poczucie miłości i przywiązania

miłość
źródło: https://pixabay.com/

Mężczyźnie rzadko rozmawiają o uczuciach ze swoimi kolegami i bliskimi przyjaciółmi. Niezależnie od wieku większość panów jest w tym aspekcie jak skała. Skorupa skrywająca głębsze uczucia, takie jak: przywiązanie do drugiej osoby, obawę o jej bezpieczeństwo czy przyjemne uczucie bliskości nie musi być łamana. Mężczyzna okazuje swoje uczucia nieco inaczej. Drobne prace domowe, ugotowany obiad przed przyjściem do domu małżonki i wieczorne opowiadanie o tym, jak minął dzień, to męski sposób na okazywanie przywiązania. Skoro wiemy już o tym, że facet w każdym wieku potrafi okazywać miłość na swój sposób, to gdzie w tym wszystkim seks? Aspekt bliskości oraz sprawienia przyjemności partnerce jest tym, czego szukamy. Jednak by trafić w dziesiątkę, należy przyjrzeć się męskiemu poziomowi testosteronu.

Testosteron oraz męska duma

seks
źródło: https://pixabay.com/

Popęd seksualny, siła, agresja, pobudzenie i mięśnie zawdzięczamy męskiemu hormonowi zwanemu testosteronem. Jego poziom z wiekiem spada. Im gorsza dieta i mała ilość aktywności fizycznej, tym poziom tego hormonu obniża się szybciej. Nawet młodzi mężczyźni stosuję leki na erekcję (http://www.maxigrago.pl/informacje-o-leku.html), ponieważ ich poziom testosteronu mocno spadł. Suplementowanie się preparatami na erekcję oraz stosowanie leków na potencję ma sens po 50 roku życia, jednak nie usprawiedliwia to zaniedbań, których się dopuściliśmy. Zdrowy mężczyzna w średnim wieku ma taką samą ochotę na seks jak 20-parolatek. Testosteron oprócz popędu sprawia, że budzi się w człowieku obowiązek. Zadanie zaspokojenia seksualnie kobiety powoduje, że niezależnie od wieku, chcemy być dobrzy w łóżku dla naszej partnerki. Niski poziom testosteronu może działać odwrotnie, tworzyć poczucie winy i wywoływać strach przed zbliżeniem.

Mężczyzna w średnim wieku potrzebuje seksu zarówno dla siebie, jak i dla utrzymania jednego z filarów związku, którego oczekuje również partnerka. Jedyne co może zaburzyć tę potrzebę, są problemy zdrowotne i spadający poziom testosteronu, z którym trzeba się zmierzyć.

Dodaj komentarz