21 lutego 2024

zwyczaje ślubne

Pierwsze imprezy weselne już za nami. Sezon ślubny został otwarty na początku kwietnia i już widać pierwsze nowości z nim związane. Od tego roku nie musimy brać ślubu w kościele czy urzędzie stanu cywilnego. Tak naprawdę może być to niemal każde miejsce. Potrzebne będzie odpowiednie pozwolenie oraz zdrowy rozsądek. Zmieniają się także tradycje podróży poślubnych oraz atrakcje jakie funduje sobie para młoda po uroczystości. Wychodzenie za mąż to nie tylko urzędowy obowiązek czy czyn wykonany z miłości. To również chwila, która zapamiętamy na całe życie.

Kamera, akcja, zabawa

Wideo z wesela nagrywane jest od kilkunastu lat. Początkowo na kasetach VHS a dzisiaj na Blue-ray w jakości HD. Również aparaty cyfrowe i kamery nagrywające w 1080p oraz 4K są coraz częstszym widokiem na weselu. Obraz jest wtedy niezwykle ostry i szczegółowy. Taki film to wspomnienia wyrwane z rzeczywistości z najdrobniejszymi detalami. To samo tyczy się zdjęć wykonywanych przez profesjonalnego fotografa. Uwiecznianie ślubów kamerą ma też drugą stronę. To bardziej zabawna cześć, która ląduje później w sieci lub programach typu „śmiechu warte” jako hit wyświetleń. Zresztą macie ode mnie małą składankę takich wpadek z uroczystości odbywających się na całym świecie.

https://www.youtube.com/watch?v=kMLkMonDckY

Atrakcje dla pary młodej

Prawdziwy szok przeżyły pary, które wystąpiły w teledysku zespołu Maroon 5. Znany amerykański zespół zagrał na kilku ślubach jako niespodzianka. Pary były w niemałym szoku. Wszystko zarejestrowały kamery po czym materiał został tłem do teledysku ich nowej piosenki. W Polsce także można zrobić taki nietypowy prezent weselny. To kolejna ze zmian jaka pojawiła się w uroczystościach odbywających się w naszym kraju. Znane kapele za odpowiednią opłatą mogą pojawić się na weselu śpiewając kilka znanych utworów. Inną atrakcją jest wodzirej znany z telewizji. Pary młode mają swoje przywileje dlatego nie brakuje pomysłów na wyjątkowe prezenty. Jedną z ważniejszych rzeczy jest sesja pary młodej odbywająca się zwykle do tygodnia od zakończenia ceremonii ślubnej. Do lamusa przechodzą statyczne sesje w studiach. Teraz liczy się pomysł, połączenie pasji oraz wyrażenie siebie i uczucia do drugiej połówki. Sesje odbywają się na łonie przyrody, stadionach piłkarskich, kinie, torach samochodowych oraz wielu innych nietypowych lokacjach.

Nowe pomysły na prezenty ślubne znajdziecie tutaj: http://www.wyjatkowyprezent.pl/pomysl-na-prezent/prezenty-slubne

Dodaj komentarz