22 września 2023
Orzechy brazylijskie

Orzechy brazylijskie

Temat orzechów i pestek jest dla mnie bliski ze względu na moją promocję jedzenia zdrowych tłuszczy w dużej ilości. Tyczy się to osób aktywnych fizycznie uprawiających sport. Tłuszcz w ich przypadku wpłynie na wzrost hormonów oraz zdrowie serca. Pozwoli także nabić brakujące kalorie, które decydują o utrzymaniu wagi lub jej wzroście w przypadku chęci rozbudowy masy mięśniowej.

Klasyfikacja orzechów i pestek

Cena zawsze była wyznacznikiem jakości w przemyśle spożywczym. Nie myślcie więc, że orzechy ziemne, które są tanie mogą rywalizować z orzechami włoskimi. To jak porównanie polskiej ligi koszykówki do amerykańskiego NBA. Przedstawię wam szybki podział na najzdrowsze i te mniej wartościowe orzechy oraz pestki czy nasiona. Im wyższy numer tym większa wartość dla zdrowia. Wymieniam tylko te najlepiej dostępne w naszych sklepach.

  1. Orzechy ziemne

  2. Pestki słonecznika

  3. Pestki dyni

  4. Orzechy laskowe

  5. Orzechy włoskie

          5.5 Orzechy nerkowca

    1. Migdały

Ma upartego znajdzie się jeszcze kilka odmian, które wato wymienić. Ale wcale nie musicie sięgać po wszystkie gatunki by zapewnić sobie witaminy, minerały i wartości odżywcze najwyższej jakości.

Fakty na temat nerkowców

Orzechy włoskie są skarbem polskiej ziemi. Wiele rodzin ma na swoich podwórkach orzecha i kompletnie nie zwraca uwagi na skarb pojawiający się każdej jesieni. To marnotrawstwo zdrowia. Nerkowce zwane także (nanerczami) są na tym samym poziomie co nasz rodzimy gatunek włoski. Biją jednak na głowę wszystkie gatunki pod względem minerałów występujących w ilości 100g. Magnez, cynk i żelazo zawarte w ich składzie to coś w rodzaju naturalnego suplementu na podwyższenie testosteronu, który warto stosować na noc. Wystarczy 20-30g każdego wieczora do kolacji. Ich kaloryczność jest niska ponieważ nie przekracza 600 kcal na 100g produktu. Smak jest bardzo specyficzny i trzeba się do niego przyzwyczaić. Świetnie nadają się do deserów. Są słodkie i nie pozostawiają uczucia goryczy w ustach. Nie radzę ich solić ponieważ psuje to tylko walory prozdrowotne.

Jak wyglądają ceny tych oraz innych wysokiej jakości nasion oraz orzechów znajdziecie pod tym linkiem: http://www.felixpolska.pl/produkty/orzechy-szlachetne

Dodaj komentarz