27 lutego 2024
Uraz

Uraz

Niektóre trudne do rozwikłania przypadki medyczne mają podłoże w naszym zaniedbaniu. Drobne rany, oparzenie, którym się nie zajęliśmy a także używanie środków chemicznych bez rękawiczek ochronnych. To wszystko może spowodować powikłania, które dla lekarzy są trudnym do określenia przypadkiem. Przydała by się wtedy analiza doktora House, ale życie to nie film. Zaniedbanie nawet najdrobniejszych urazów w dzisiejszych czasach nie powinno mieć miejsca. Rozwijające się technologie i przemysł wpływają także na powstawanie nowych chorób bakteryjnych i wirusowych.

Przypadki, których należy się wystrzegać

O tym co robić a czego unikać podczas odniesionych ran powinno być wiedzą elementarną. Częste przypadku tak zwanych przetok jelitowych oraz innych przetok zewnętrznych często wiążą się z naszymi zaniedbaniami. Są to między innymi doprowadzenia do owrzodzeń, ran otwartych oraz po operacjach chirurgicznych. Częstym przykładem owrzodzeń jest tak zwany palec cukrzycowy. Pojawia się głównie w przypadku ludzi zaniedbujących swoją chorobę. Cukrzycy mają to do siebie, że nie dbają ani o żywienie ani o sport. Wynikiem tego może być palec cukrzycowy, który jest ciężki do leczenia. Dna moczanowa jest czymś co każdego powinno odstraszyć od jedzenia żywności zakwaszającej i unikaniu warzyw. Powstaje przede wszystkim po długim okresie spożywania żywności wysoko zakwaszającej w proporcji ponad 70-80%.

Czy trzeba oddać się w ręce lekarzy?

Przede wszystkim rany zaniedbane oraz pooperacyjne muszą być regularnie doglądane przez lekarzy. Gdy dojdzie do zaniedbania nie pomoże żaden spirytus, toniki oczyszczające czy pierwszy lepszy plaster i bandaż. Co innego specjalne opatrunki nowej generacji. W aptekach sprzedaje się specjalne żelowe niewysychające opatrunki, które potrafią wspomagać procesy gojenia nawet po bardziej skomplikowanych zabiegach chirurgicznych. Są na tyle dobre, że ich wymiana następuje po wielu dniach lub nawet 2-3 tygodniach. W tym czasie nie tracą swoich właściwości. Stosuje się je dopiero w przypadku konkretnych ran i po zabiegach chirurgicznych. Zresztą każdy lekarz powinien polecić wam ten rodzaj opatrunku i podkreślić jego znaczenie.

Dodaj komentarz