22 września 2023
wakacyjna podróż

źródło: https://pixabay.com/

Jazda samochodem od miasta do miasta i z kraju do kraju to lepsza przygoda niż lot samolotem, czy jazda pociągiem, bez możliwości robienia przystanków w celach turystycznych. Zwiedzanie nowych lokacji, których brakuje w internetowych poradnikach czy turystycznych broszurach ma swoją wadę. Koszt takiego sposobu podróżowania wynosi tyle, ile nalejecie do baku. Jak zredukować koszt paliwa, a nawet zarobić na takich samodzielnych wakacjach w aucie?

Pomoże internet

podróż
źródło: https://pixabay.com/

Sposób jest prosty i jednocześnie ogólnie znany wszystkim użytkownikom portalu „Bla Bla Car”. Ma jednak kilka wad i może być powodem do modyfikacji wcześniej ustalonej trasy. Korzystając z powyższej strony internetowej i aplikacji, która gromadzi kierowców chcących przyjąć za pewną opłatą lub za darmo pasażerów, który planują udać się do tego samego miejsca co oni, można oszczędzić wiele pieniędzy, a nawet czas. Wielu ludzi wpadło na pomysł, by pokonywać różne trasy autem w celach turystycznych, zabierając ze sobą pasażerów, którzy w przeciwieństwie do autostopowiczów, zapłacą za przejechaną trasę nie gorzej niż za bilet autobusowy, czy PKP. Sęk w tym, że do opłacalnego przejazdu najlepiej jest zabierać więcej niż jedną osobę. Ta może zagwarantować pokrycie nawet połowy ceny paliwa. Pary natomiast to pokrycie kosztów zalania baku na danej trasie, a czasem nawet zysk. Nadwyżka może pójść w poczet smacznej kolacji w restauracji lub biletów na atrakcje turystyczne.

Czego można oczekiwać po tej metodzie?

auto
źródło: https://pixabay.com/

Dobrze zaplanowana zagwarantuje podróż po całym kraju wzdłuż i wszerz za free. Zaletą aplikacji „bla bla car” jest możliwość wyszukiwania nowych pasażerów w ciągu kilku minut. Zwiedzając jakąś miejscowość przez pół dnia macie ogromną szansę na to, że przynajmniej jedna osoba odpowie na waszą ofertę przejazdu.

Podróż zagraniczna

Wyjazd do krajów sąsiadujących z Polską przy pomocy takiego systemu ma prawo się udać, co potwierdził mój kolega, jadąc do Słowacji. Jego wyjazd do Chorwacji, która jest znacznie dalej, również zakończył się sukcesem, ponieważ dzięki pasażerom jego powrót był darmowy. W przyszłym sezonie spróbuję dokonać podobnej rzeczy robiąc trasę Polska-Hiszpania i z powrotem.

Dodaj komentarz