22 września 2023
Duży pies

źródło: https://pixabay.com/pl/wy%C5%BCe%C5%82-weimarski-pla%C5%BCy-tajlandia-143753/

Dla osoby, która mieszka i żyje sama posiadanie zwierzęcia jest jak opiekowanie się nad dzieckiem. Człowiek, który ma kim się opiekować żyje dłużej, dba o siebie i ma lepsze samopoczucie. Mógłbym na tym skończyć argumentację, ale jest dużo więcej rzeczy, o których trzeba wspomnieć. Nie każda rasa jest dobra dla singla. Tak samo nie każda rasa powinna być chowana razem z dziećmi oraz w różnych warunkach. Niektóre psy wręcz nie powinny być zamknięte w domu.

Czy to pies, czy zabawka?

szczeniak
źródło: https://pixabay.com/pl/chihuahua-pies-szczeniak-%C5%82adny-pet-624924/

Kobiety mają tendencje do kupowania bardzo małych szczeniaków, które po osiągnięciu 6-8 miesięcy niemalże nie zwiększają swojego rozmiaru. Specyficzne gatunki małych piesków takich jak Cziłała znalazły swoje miejsce nawet w wysokobudżetowych filmach. Jako kobiecy towarzysze będą najmniej wymagający jeśli chodzi o sprzątanie. Nie są najlepszymi stróżami czy obrońcami domu. To raczej małą maskotka, która może być równie dobrze wytresowana co taki owczarek niemiecki. Innym gatunkiem jest Chin Japoński, który swoim pyszczkiem przypomina rysowane za czasów samurajów smoki. Równie popularny co Cziłała jest Maltańczyk o dłuższej kręconej sierści. Nie mogłem zapomnieć także o Pekińczyku, który jest kuzynem China Japońskiego. W Europie zachodniej duża popularnością cieszy się Yorkshire Terrier pochodzący z wielkiej Brytanii. Mimo niewielkich rozmiarów każdy z tych psów potrzebuje tak samo dużej miłości i opieki od właściciela.

Towarzysz do uprawiania sportu

Osoby aktywne fizycznie nie muszą martwić się, że pies będzie ich kulą u nogi. Wręcz przeciwnie, biegacze i rowerzyści mogą nawet skorzystać na posiadaniu czworonoga. Zaraz wymienię kilka gatunków, które świetnie nadają się do wspólnego treningu. Jednak przestrzegam przed jedną rzeczą. Najlepiej chować takiego psa od małego. Właściciel musi zadbać o to by szczeniak dobrze się żywił (karmy dla szczeniąt) i był zawsze zdrowy. Mimo iż genetyka ras biegowych jest bardzo korzystna, to bez wysokiej jakości składników odżywczych i witamin można zrobić im więcej krzywdy niż pomóc regularnymi treningami biegowymi. A biegać można z każdą odmianą Charta, Foxhoundem, znanym z filmów Golden Retriverem oraz Labradorem. Nawet Syberian Husky jest świetnym towarzyszem na przykład dla rowerzysty.

Dodaj komentarz