14 lipca 2024
golenie

źródło: http://foter.com/

Matka natura nie dała mężczyznom po równo w kwestii zarostu. Gdy jeden mężczyzna narzeka na rzadką brodę, inny cierpi na problem podrażnionej skóry po goleniu, gdyż zarost jest mu nie w smak. Podrażniona oraz podatna na wypryski skóra źle znosi ostrze maszynki, oraz resztę kosmetycznych czynności. Co ma zrobić facet, który goli się regularnie i cierpi na stany zapalne skóry i nawroty różnych rodzajów trądziku?

Właściwe ostrze pod typ zarostu i skóry

golenie
źródło: http://foter.com/

Wasi dziadkowie a może także ojcowie golili się kiedyś przy pomocy brzytwy. Ostrzona na kamieniu i gładzona na skórzanym pasku była skutecznym narzędziem do usuwania każdego typu zarostu. Niektórzy mężczyźni, którzy chcą upodobnić się do XIX-wiecznych dżentelmenów wracają do korzystania z tego archaicznego przyrządu kosmetycznego. Co ciekawe umiejętne usuwanie zarostu brzytwą nie podrażnia skóry tak jak jednorazowa maszynka. Co to oznacza? Możliwe, że ostrza maszynek do golenia są po prostu mniej higieniczne. Nawet moczenie ich we wrzątku nie łagodzi późniejszych podrażnień. Uniwersalnym rozwiązaniem, które sam stosuję, jest zakup dobrej golarki elektrycznej. Początkowo skóra może nie zareagować najlepiej. Bywa, że pierwsze użycia elektrycznej golarki identycznie podrażniają skórę. Jednak już po 4-5 goleniach i nauce prawidłowego prowadzenia golarki po skórze okazuje się, że podrażnienia praktycznie nie występują.

Problem pojawia się po goleniu

mężczyzn
źródło: http://foter.com/

Bywa, że golenie maszyną nie powoduje podrażnień skóry a mimo to trądzik i stany zapalne pojawiają się kilka godzin po tym zabiegu. Problem może tkwić w stosowanych kosmetykach oraz mydle. W moim przypadku pomogło mycie twarzy zwykłym szarym mydłem lub „białym jeleniem”. Świetnie spisało się również mydełko z Aleppo zawierające około 30% olejku laurowego. Ten ostatni wyrób kosmetyczny wykonany jest z oliwy oraz posiada kilkuprocentowy dodatek różnych substancji przeciwzapalnych. Jego tłusty charaktery dobrze nawilża skórę i rekomendowany jest osobą, których cera szybko się przetłuszcza. Złym nawykiem po goleniu u osób z wrażliwą skórą jest traktowanie jej tonikami z telewizyjnych reklam i drogerii oraz kosmetykami zapachowymi. Ograniczmy chemię do minimum używając tylko preparatów naturalnych. Warto wypróbować również mydło z jonami srebra, które może posłużyć nam zamiast pianki do golenia.

Nawracające problemy ze skórą twarzy to zwykle problem hormonów, złego żywienia, cukru w diecie, złej pracy jelit oraz wielu innych czynników. Jeżeli jednak zaobserwowaliście, że zmiany na twarzy pojawiają się tylko po goleniu, to powyższe rady mogą wam doraźnie pomóc.

Dodaj komentarz