14 lipca 2024
pływaczka

źródło: http://foter.com

Wielka różnorodność ludzi sprawia, że mamy tysiące konfiguracji pasji, zachowań i trybów życia. Ten ostatni w dużej mierze zdominowało lenistwo i bycie mało aktywnym. Nie chodzi tylko o sport, ale nawet spacery z psem, gotowanie własnych posiłków do pracy oraz jeżdżenie rowerem na zakupy zamiast samochodem. Od ponad 10 lat jestem człowiekiem, dla którego aktywność fizyczna i samodzielne przyrządzanie zdrowych posiłków jest stylem życia. Dodam, że mam tylko 28 lat. Dlaczego według mnie ludzi aktywnych fizycznie jest tak niewielu?

Syndrom zwolnienia z WF-u

sport
źródło: http://foter.com

Dzieci i rodzice odpowiedzialni za masowe zwolnienia z zajęć wychowania fizycznego przyczyniają się do wielu późniejszych problemów zdrowotnych swoich pociech. Tłumaczenie na zasadzie „nie każdy musi nadawać się do sportu” jest straszną głupotą. Aktywnością fizyczną jest spacer, ćwiczenia fizyczne w domu i pływanie. To nie tylko sporty drużynowe, które mogą wywoływać traumę u młodzieży, która nie posiada zdolności motorycznych i skupienia do takich dyscyplin. Źle ułożony system edukacji sportowej w szkołach też jest temu winny. Niestety nieaktywne fizycznie dziecko, później cierpi z powodu skrzywionego kręgosłupa i dziesiątek innych przypadłości, które podlegają długiej pracy fizjoterapeuty.

Nie musisz być koksem

Do siłownie nie idzie się po to by siłować się z innymi. To miejsce, które pozwala trenować ciało i charakter. Nie trzeba być dużym, umięśnionym a nawet dążyć do takich celów uczęszczając na siłownie. Kto zdobył tą wiedzę i wbił ją sobie do głowy jest szczęśliwym człowiekiem. 🙂

Leniwy człowiek skazany na złe towarzystwo

aktywni fizycznie
źródło: http://foter.com

Lenistwo bierze się od grupy. Jeżeli spotykasz się z ludźmi, którzy uprawiają dużo sportu i zdrowo się żywią, automatycznie przejmujesz cześć ich nawyków. Czasem robisz to by się im przypodobać. Jednak w tym przypadku wyjdzie ci to na zdrowie. Natomiast towarzystwo ludzi, którzy dużo piją, imprezują lub stronią od jakiejkolwiek aktywności działa identycznie. Nie niesie ze sobą już pozytywnego wpływu na zdrowie. Lenistwo jest zaraźliwe. A aktywni fizycznie ludzie uodpornili się na nie, ponieważ poznali smak radości z pokonania różnych przeciwności. I dostrzegli, że sport daje mnóstwo radości.

Dodaj komentarz