27 lutego 2024
samochody

źródło: https://pixabay.com/

Dziecięce marzenia o konkretnym modelu samochodu nie zawsze są niespełnionym pragnieniem. Jeżeli jest to marzenie o Ferrari lub innym kultowym super samochodzie, którego wartość praktycznie nie spada, wtedy może być trudno. Niemniej jednak niektóre marzenia są na tyle przyziemne, że w dorosłych latach można je bez trudu zrealizować. Zobaczcie auta, które dawniej budziły podziw swoim wyglądem oraz ceną. Dzisiaj nie są tak drogie. Niektóre straciły na wartości tak bardzo, że kupić je mogą początkujący kierowcy, zaraz po zdaniu prawa jazdy. Inne mimo niskiej ceny są mało opłacalne w eksploatacji, ale za to mogą być zabawką na niedzielne południa i wycieczki na tor wyścigowy. Dodam, że większość z tych aut wyjechała z fabryki w latach 90, które nie były wcale najlepsze pod względem wizualnej prezentacji karoserii.

Na początku kilka japońskich klasyków sportowych. Obecnie do kupienia za około 20 tysięcy. Ponad 3 razy mniej niż na początku produkcji.

samochody
źródło: http://foter.com/
Toyota
źródło: http://foter.com/

Niemieckie krążowniki po liftingu, również kupimy za wielokrotnie niższą cenę niż po premierze. Średnio 5-15 tysięcy złotych.

samochody
źródło: Mercedes W124
samochody
źródło: http://foter.com/

Kultowe Europejskie marki to także Alfa Romeo oraz Jaguar. Krytykowane za ciągłe awarie i problemy i uwielbiane za unikalny design karoserii.

samochód
źródło: http://foter.com/
WB
źródło: http://foter.com/

 

Dodaj komentarz