27 września 2023
fotograf

źródło: https://pixabay.com/

Nie lubimy patrzeć na siebie w lustrze i często jesteśmy krytycznie nastawieni do swojego wyglądu zewnętrznego. Niemniej lubimy robić sobie zdjęcia co potwierdzają tysiące fotografii typu selfie wrzucanych na portale społecznościowe. Nieliczne z tych własnoręcznie wykonanych zdjęć wygląda dobrze. Większość ma słabą jakość i maskuje wiele szczegółów. Nic nie zastąpi profesjonalnej sesji w studiu fotograficznym lub zdjęć portretowych wykonanych w plenerze z zawodowym fotografem.

Pierwsza prywatna sesja portretowa

Jak się ubrać, czy to stresujące oraz ile to kosztuje? Na te pytania postaram się odpowiedzieć na wstępie. Strój wybierasz sam. Niektóre studia fotograficzne posiadają własną niemałą garderobę, która pozwala wcielić się w postaci z epoki lub dostosować strój do krajobrazu, w którym na odbywać się sesja. Podobnie jest z makijażem i charakteryzacją, która może zostać wykonana za dodatkową opłatą. Płacimy po wycenie indywidualnej, co oznacza, że nie istnieją standardowe stawki. Liczy się format zdjęć, ilość kopii oraz osób pracujących przy projekcie. O stres nie powinniście się martwić. Współczesna sesja studyjna to przedsięwzięcie, które ma budzić radość i taka atmosfera mu przyświeca. Gwarantuje to fotograf oraz pozostali pracownicy operujący między innymi oświetleniem. Na temat oferty przeczytacie między innymi pod tym adresem – http://portret24.pl/category/sesja-studyjna/

Jako prezent lub z obowiązku

sesja studyjna
źródło: https://pixabay.com/

Zamiast kupować ukochanej voucher na kolejny masaż czekoladą, wybierz profesjonalną sesję portretową lub tak zwaną „metamorfozę”. Sam możesz zafundować sobie taką nietypową rozrywkę. Skoro nie widzisz problemu w robieniu zdjęć naprzeciwko lustra w łazience, to bym bardziej nie powinieneś psioczyć na profesjonalnego fotografa. Sesja studyjna jest szczególnie ważnym elementem promocji freelancerów, czyli osób pracujących na własny rachunek przyjmując różne zlecenia. Trener personalny i dietetyk to też freelancer. Ich wizerunek, czyli wygląd zewnętrzny musi budzić zaufanie i kojarzyć się z profesjonalnym podejściem do klienta. Zalany tłuszczem trener w starym dresie nie będzie miał więcej klientów niż nienagannie ubrany w koszulkę termoaktywną sportowiec o symetrycznej sylwetce. Dobry fotograf podkreśli wasze atuty i wyeliminuje wady poprzez późniejszy retusz w programie. To żadne oszustwo. Chcesz być najlepszy w branży i zarabiać? Idź za trendem marketingu i nienagannego wizerunku.

Dodaj komentarz