28 maja 2024

Nurkowanie z profesjonalnym sprzętem wiąże się z koniecznością zdobycia odpowiedniej wiedzy zarówno teoretycznej jak i praktyczne a także odbyciem specjalnych szkoleń i kursów, które kończą się egzaminami, co wymaga przede wszystkim cierpliwości. Osoby, pragnące znacznie szybciej odkryć tajemnice podwodnego świata, mogą rozpocząć swoją wielką przygodę od…snurkowania.

Odkrywanie podwodnego świata

Snurkowanie, polegające głównie na unoszeniu się tuż pod powierzchnią wody, stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnego nurkowania. Specjalne okulary i rurka, zapewniające swobodne oddychanie, umożliwiają podziwianie podwodnego świata. Snurkowanie, które należy do bezpiecznych form nurkowania, nie wymaga specjalnych umiejętności pływackich. Dostarcza również wielu niezapomnianych wrażeń i emocji bez konieczności inwestowania w drogie wyposażenie czy szkolenie. Sprzęt do snurkowania jest natomiast tani, lekki i zajmuje niewiele miejsca, dzięki czemu mieści w wakacyjnej walizce.

Podstawowy sprzęt

Niezbędny sprzęt do snurkowania składa się z trzech podstawowych elementów:

  • maski;
  • maski
  • oraz płetw.

Maska do snurkowania, wykonana ze szkła, skutecznie blokuje kontakt oka z wodą oraz sprawia, ż obraz pod wodą jest naturalny, doskonale widoczny i wyraźny. Powinna być dobrze przylegająca do twarzy, dlatego warto zainwestować w dobrej jakości sprzęt znanej i renomowanej marki.

Fajka do snurkowania, zwana powszechnie rurką, umożliwia oddychanie bez konieczności unoszenia głowy nad powierzchnię wody. Dobra fajka wyposażona jest natomiast w dwa zawory: dolny (odpowiedzialny za opróżnianie rurki z cieczy) oraz górny (służy do wdychania powietrza).

Plewy nie tylko umożliwiają szybkie przemieszczanie się w wodzie z miejsca na miejsce, ale również sprawiają, że dana osoba nie odczuwa pracy swoich mięśni i zmęczenia. W ofercie producentów dostępne są płetwy paskowe (składające się z charakterystycznego buta, na którego zakłada się płetwę) oraz kaloszowe ( z wbudowanym butem).

ł

Dodaj komentarz