4 marca 2024
salon urody

źródło: https://pixabay.com/

Stereotypowy mężczyzna swój wolny czas spędza w garażu albo w pubie przy piwie z kolegami. Są to czynności, które go relaksują i sprawiają przyjemność. Czemu jednak gdy spędzając wolny weekend z dziewczyną, która postanowiła wyciągnąć go do SPA, zaczyna kręcić nosem? Dzisiaj o tym, dlaczego z pozoru niemęska wizyta w SPA wcale nie musi okazać się niemęska.

Wybierz odpowiedni dla siebie zabieg

spa
źródło: https://pixabay.com/

W świadomości ludzi zakorzenione jest, że do SPA chodzą wyłącznie kobiety, a mężczyzna nie ma tam czego szukać. To duży błąd! Jest naprawdę spore grono facetów, którzy regularnie korzystają z usług, które oferuje to miejsce. Salony są świetnie przygotowane i mają świadomość tego, że mężczyźni mają inne wymagania i potrzeby niż kobiety. Dlatego często, aby łatwiej się odnaleźć w tego typu miejscach, dostosowują swoje oferty wg płci, tworząc oddzielne zakładki np. „dla mężczyzn“. Znajdują się tam zabiegi, najbardziej popularne wśród płci męskiej, a brakuje tych typowo damskich np. doklejanie rzęs. Żaden to wstyd skorzystać z zabiegów oczyszczających twarz lub manicure’u leczniczego. Ten drugi, choć z pewnością mocno dziwi, jest zabiegiem bez malowania paznokci i ma za zadanie wyregulować skórki oraz zadbać o płytkę paznokciową. Jeśli więc jesteś kelnerem lub masz inny zawód, gdzie musisz dbać o schludność swoich dłoni, ten zabieg jest właśnie dla Ciebie. Masaże, które są w ofercie, są dostosowane do Twoich potrzeb, więc nie obawiaj się, że ktoś zagłaska Cię na śmierć. Możesz skorzystać z intensywnego masażu sportowego lub masażu leczniczego, które ulżą przepracowanym mięśniom i poprawią Twoje samopoczucie w ciągu dnia.

Jak przygotować się na pierwszą wizytę w SPA

Rozumiem jednak, że jest to mało popularna forma spędzania czasu wśród Panów, dlatego spieszę z pomocą, na co zwrócić uwagę podczas pierwszej wizyty. Jeśli umówiłeś się na masaż, to warto zadbać o usunięcie zbędnego owłosienia z klatki piersiowej, brzucha czy pleców. Poprawi to Twoje odczucia wykonywania zabiegu oraz ułatwi pracę masażystce/ście. Kwestia druga, powinieneś na miejscu przebrać się w jednorazowe stringi męskie, aby nie pobrudzić oliwką swojej bielizny. Jeśli uznasz, że są niewygodne lub krępujesz się je zakładać – bez obaw, będziesz mógł zostać w swojej bieliźnie. Polecam jednak wtedy założyć figi, jeśli chcesz mieć dobrze wymasowane pośladki.

Jak widać, nie ma się czego obawiać, bo wiele korzyści płynie z usług SPA. Mam nadzieję, że od dzisiaj już nie będziesz uważać, że to niemęskie i z chęcią spróbujesz tej formy spędzania wolnego czasu.

Dodaj komentarz