27 września 2023
zarost

źródło: https://pixabay.com/

Jeszcze w ubiegłym stuleciu idealnie wygolona twarz świadczyła o elegancji i zamożności mężczyzny. Było to spowodowane tym, że nie było jeszcze wtedy ogólnodostępnych jednorazowych maszynek. Dziś jednak czasy się zmieniły i dostęp do produktów usuwających zarost jest bardzo łatwy i tani, nie uważa się więc ogolonej twarzy za coś godnego uwagi. Tendencja więc zaczęła przesuwać się w drugim kierunku i od pewnego czasu obserwujemy modę na posiadanie zarostu. Nie jest to jednak takie proste, jak się wydaje, ponieważ rodzajów brody jest naprawdę wiele, a nie każdy pasuje właśnie do Ciebie.

broda
źródło: https://pixabay.com/

Jeśli zdecydowałeś się na zapuszczenie body, to masz dwie opcje. Pierwsza z nich to oddać się w ręce profesjonalistów, którzy pomogą Ci dobrać kształt zarostu, ostrzygą i dadzą wskazówki jak o niego dbać. Jednym słowem warto wybrać się do fryzjera od brody, a znaleźć go można w tzw. Barber Shop’ach. Jeśli jednak wolisz być bardziej samodzielny i uczyć się na swoich błędach, to pierwsze, od czego powinieneś zacząć, to określenie swojego kształtu twarzy. Mamy 5 podstawowych kształtów twarzy – owalna, kwadratowa, okrągła, podłużna i trójkątna. Jeśli Twoja twarz jest kształtu owalnego, to jesteś szczęściarzem. Jest ona na tyle uniwersalna, że masz pełną dowolność przy zapuszczaniu brody – będzie do niej pasował każdy rodzaj. Jeśli masz twarz kwadratową lub okrągłą, powinieneś boki ścinać krótko, a policzki pozostawić trochę dłuższe. Dzięki takiemu cieniowaniu zniweluje się charakterystyczne kanty. Świetnie w tego typu twarzy sprawdzi się kozia bródka. Jeśli natomiast masz rysy podłużne, zdecyduj się na coś odwrotnego – boki długo, policzki krótko. W tym typie dobrze sprawdza się obecność bokobrodów. W twarzy trójkątnej natomiast powinno pójść się krok dalej tj. zostawić boki, lecz policzki wyzerować.

zarost
źródło: https://pixabay.com/

Na koniec warto wspomnieć, że kiedy już zapuściliśmy brodę, nie można dopuścić do sytuacji, gdzie zostanie ona pozostawiona sama sobie. Nie można zapominać o jej pielęgnacji. Aby nie traciła swojego uroku, należy ją regularnie podcinać, czesać i myć specjalnymi szamponami. Dopiero wtedy nie będziemy przypominać Rumcajsa, a zadbanego mężczyznę cieszącego się ze swojego wizerunku.

Dodaj komentarz