22 września 2023
suplementy

źródło: https://pixabay.com/pl/

Homeostaza ludzkiego organizmu bierze się ze spożywanych makroelementów i mikroelementów oraz regularnego snu i aktywności fizycznej. Pozostańmy przy odżywianiu, które nawet teraz odkrywa przed naukowcami nowe możliwości. Wiążą się one z nowymi substancjami i związkami odkrywanymi zarówno w ziołach, jak i produktach odzwierzęcych. Najlepszym przykładem jest jajko, które posiada wszystkie składniki niezbędne do powstania i utrzymania życia. W jego składzie znajdują się substancje budulcowe oraz wpływające na wzmocnienie organizmu. A to dopiero początek. Egzotyczne nasiona kakaowca, yerba mate czy olej kokosowy zyskują wielu nowych miłośników zdrowego żywienia i bycia fit. To wszystko z powodu związków działających jak antybiotyk i zaawansowane leki regulujące homeostazę organów wewnętrznych i zewnętrznych. Bioflawonoidy i inne antyoksydanty okazują się głównymi strażnikami ludzkiego zdrowia. Niszczą wolne rodniki i wpływają na wzmocnienie organizmu w każdym wieku. Poniższe zdjęcia, pokazują gdzie możemy je znaleźć

kakao
źródło: https://pixabay.com/pl/

Obrazek wyżej pokazuje naturalne, nieprzetworzone nasiona kakaowca. Są bogatsze w witaminy i minerały niż kakao w proszku.

korzeń
źródło: https://pixabay.com/

Tak wygląda kurkuma, również w formie naturalnego korzenia. Składnikiem, na którym zależy nam przy zwiększaniu odporności organizmu są antyoksydanty.

goji
źródło: https://pixabay.com/pl/

Z jagodami Goji należy uważać. Potężna ilość witamin i antyoksydantów jakie posiadają sprawia, że jednorazowa porcja nie powinna przekraczać 20g 2-3 razy w tygodniu.

nasiona
źródło: https://pixabay.com/pl/

Nie mylicie się. To są nasiona kawy. Jest to jeden z najzdrowszych napojów dla ludzi aktywnych fizycznie! Mnóstwo antyoksydantów i witaminy. Świetnie uzupełnia zdrową dietę.

Dodaj komentarz