27 lutego 2024
twarz

źródło: https://pixabay.com/

Skóra głowy oraz włosy mają prawo cierpieć z powodu tego, jak je traktujemy. Nadmierna higiena przy użyciu silnych szamponów z chemicznymi dodatkami w połączeniu z mieszanką niesprzyjających warunków atmosferycznych zepsuje każdą fryzurę. Przed łupieżem trudno się ochronić, ale gdy już się pojawi, można go skutecznie zwalczyć. O ile domowe metody usuwania problemów skóry głowy można uznać za bezpieczne, o tyle ich skuteczne działanie podlega dyskusji. Współczesna technika farmaceutyczna i wiedza na temat zanieczyszczeń środowiska, z którym należy walczyć, rozwinęła się na tyle, by szybko i skutecznie zwalczać różne przypadki dermatologiczne. Oto cztery metody na radzenie sobie z tytułowymi problemami przy użyciu rozwiązań wymyślonych stosunkowo niedawno.

1. Wymiana filtra w prysznicu. W czym może pomóc taki zabieg? Mianowicie w tym, że z twardej wody o dużej zawartości chloru i metali ciężkich, otrzymamy znacznie zdrowszą wodę pozbawioną tych pierwiastków. Okazuje się, że sucha skóra głowy i suche włosy to częsty problem mieszkańców południowo-wschodniej polski. Zmiana miejsca zamieszkania sprawia, że dostrzegają znaczenie wody, w której się myją i poprawę stanu skóry i włosów. Zamiast zmieniać miejsce zamieszkania, lepiej kupić filtr prysznicowy.

wanna
źródło: https://pixabay.com/

2. Olej kokosowy. Stał się bardzo modny w kuchni, a jak się okazuje, właściwości higieniczne ma równie prozdrowotne. Zawarte w nim substancje redukują swędzenie i nadają włosom blasku. Korzystnie jest stosować go około 3 razy w tygodniu przed myciem głowy.

kokosowy
źródło: https://pixabay.com/

3. Szampon. Czego nie powinien mieć szampon w składzie, to parabeny, SLS-y i liczne substancje z literką E na początku – czytaj konserwanty. Natomiast to, co powinno znajdować się w jego składzie to olejek z drzewa herbacianego, aloes i inne zioła zbadane dermatologicznie o potwierdzonym działaniu na skórę głowy. Do tego doliczmy mikroelementy aktywne biologicznie. Przykładem producenta niezłych produktów do higieny zbadanych dermatologicznie jest Emolium – http://www.emolium.pl/produkty/

sucha skóra głowy
źródło: https://pixabay.com/

4. Suplementacja witaminami i minerałami. Gdy dieta nie funkcjonuje wystarczająco dobrze z powodu niedoborów mikroelementów, należy ją o nie wzbogacić. Szczególnie ważne będą minerały takie jak cynk, chrom i krzem. Witaminy mogą być zapalnikiem do budowy nowych silnych cebulek włosów i walki z zagrażającymi skórze głowy drożdżakami powodującymi łupież.

witaminy
źródło: https://pixabay.com/

Dodaj komentarz