27 lutego 2024
Zmęczone oczy

Zmęczone oczy

Problem suchych oczu związany przede wszystkim z pracą przed komputerem dotyka coraz więcej młodych ludzi. Ograniczenie lub eliminacja kontaktu z wyświetlaczami smartfonów, monitora czy telewizora nie jest wyjściem z tej sytuacji. Wszystkie te elektroniczne urządzenia są częścią naszego życia zapewniającą nam pracę, rozrywkę, naukę oraz kontakty społeczny. Zdrowe oczy to skarb, którym należy się zająć w momencie odczuwania pierwszych negatywnych skutków kontaktu ze współczesną technologią.

Dyscyplina sprzyja regeneracji

Najprostszym i najtańszym sposobem na eliminację problemu bolących oczu związanych z oglądaniem telewizji czy ekranu monitora jest wprowadzenie pewnej dyscypliny. Na każdym szkoleniu bhp porusza się ten temat. Na jedną często niecałą godzinę przed monitorem przypada wam 10-15 minut na rozprostowanie kości i co ważne odpoczynek dla oczu. Czy to wystarczy? Jeżeli faktycznie co godzinę będziecie odchodzić od komputera poczujecie sporą ulgę. To samo tyczy się telewizorów i innych wyświetlaczy. Najlepiej w wolnym czasie wykonać kilka ćwiczeń wpływających na lepszą regenerację oka. Są nimi szybsze mrugnięcia, patrzenie przez okno na dalekie punkty na zmianę z bliskimi oraz zastosowanie specjalnych kropel przynoszących ulgę i nawilżających powierzchnię oka. Ostatnią radą jest zmiana nawyku siedzenia przed komputerem lub telewizorem przed samym snem.

Zabezpieczenie i ulga po użyciu kropli

Nie wymyślono lepszego preparatu od kropli działających bezpośrednio suche oczy zmęczone patrzeniem na świecący ekran. Dieta oraz regularne odpoczynki od komputera na pewno wpływają pozytywnie na wzrok. Ale to właśnie krople do oczu zawierające kwas hialuronowy i witaminę B5 odczuwalnie zmniejszają pieczenie i nawilżają je bezpośrednio. Co ciekawe komputer i telewizor nie jest jedynym czynnikiem, który powinien przyczynić się do zakupu takiego preparatu. Są nim jeszcze niesprzyjające warunki atmosferyczne związane z wilgotnością powietrza oraz zanieczyszczenia środowiska. Za powód zakupu i stosowania kropli podaje się także zmiany hormonalne u kobiet oraz choroby w tym cukrzycę i reumatyzm.

Dokładne informacje dotyczące kropli do oczu znajdziecie pod tym adresem: http://www.bepanthen.pl/article.php?id=pielegnacja-suchych-oczu

1 thought on “Suche oczy zmęczone pracą przed komputerem

  1. Fakt, że dobre krople nawilżające do oczu potrafią zdziałać cuda. Ja używam starazolin hydrobalance, bo po nich najszybciej moje oczy odzyskują dobrą kondycję. Krople dobrze nawilżają i to na długi czas.

Dodaj komentarz