14 lipca 2024
leki

źródło: https://pixabay.com/

Odżywki sportowe i suplementy witaminowe mają swoje ograniczenia w stosowaniu. Niektóre z nich spożywamy ze względu na obciążenie treningami a inne ze względu na stan zdrowia. Zima wymusza na nas korzystanie z niektórych syntetycznych i naturalnych witamin w tabletkach. Natomiast wakacje są okresem odwrotnym do mrocznej i mroźnej zimy. Słońce nie jest jedynym czynnikiem, który pozwoli wam oszczędzić na zakupach. Oto suplementy, które możecie odstawić lub ograniczyć w wakacje na rzecz naturalnych elementów waszej diety i nie tylko.

1. Witamina D3 – możecie ograniczyć jej spożycie pod warunkiem, że zaczniecie spędzać na słońcu przynajmniej 30 minut każdego dnia! Ten czas dotyczy okresu od maja do września. W miesiącach wiosennych i jesiennych ten czas wydłuża się do 1 godziny.

d3
źródło: http://foter.com/

2. B6 – pod warunkiem, że zaczniecie spożywać więcej warzyw liściastych – szpinak, jarmuż oraz różne gatunki sałat są tutaj kluczowe.

zielenina
źródło: https://pixabay.com/

3. Przedtreningówki – odżywki sportowe z kategorii przedtreningówek lepiej zostawić sobie na okres zimowy. W upalne dni dodatkowa pompa mięśniowa na treningu spowodowana rozszerzeniem naczyń krwionośnych tylko utrudni nam trening. Lepiej jest wtedy zastosować samą kreatyną i beta-alaninę dla poprawy siły i wytrzymałości.

suplementy
źródło: http://foter.com/

4. Spalacze tłuszczu – oczywiście mowa o naturalnych suplementach, które pomagają spalać tkankę tłuszczową. Wyższa temperatura latem pozwala, szybciej tracić na wadzę i redukować podskórną wodę.

lato
źródło: https://pixabay.com/

5. Błonnik w proszku – duża ilość świeżych owoców i warzyw to najlepsze źródło błonnika. Dlatego zostawmy go na miesiące zimowe, gdy naszym jedynym źródłem błonnika są nasiona i kiszonki.

owoce
źródło: http://foter.com/

Dodaj komentarz