22 września 2023
pilarka

źródło: https://pixabay.com/pl/

Najlepsze pilarki i urządzenia do cięcia drewna na świecie pochodzą ze Szwecji i Niemiec. Dwie dobrze znane marki od lat pojawiają się w reklamach telewizyjnych i zbierają tysiące pozytywnych opinii dotyczących niezawodności sprzętu. Rynek pilarek spalinowych jest dużo większy, a dwie Europejskie firmy nie są jedynym graczem na rynku. Amerykańska korporacja McCulloch zajmuje się produkcją pił, traktorów i podkaszarek od ponad 50 lat. To wystarczająco długi okres, by zaskarbić sobie serce tamtejszych użytkowników, ale czy wystarczający by sprzedać się na starym kontynencie?

Desing oraz możliwości tych pił, do dla mnie duże zaskoczenie. Znaliście wcześniej tą markę? http://www.mcculloch.com/pl/products/chainsaws/

pilarki
źródło: https://pixabay.com/pl/

Rewolucja w przemyśle leśniczym nie jest dziełem Europejskich korporacji. Według źródeł internetowych, to właśnie McCulloch tuż po wojnie wprowadził pierwsze mechaniczne piły spalinowe obsługiwane przez jedną osobę. Dzisiaj korzystanie z takich urządzeń wydaje się proste i dosyć tanie. W szczególności gdy spojrzymy na ofertę pilarek elektrycznych, które można kupić za mniej niż 500 złotych. Oferta amerykańskiej marki pozytywnie zaskakuje cenami pił łańcuchowych o mocy 1,3 kW (1,8 koni mechanicznych) i pojemności 0,25 lit. W cenie około 600 złotych otrzymujemy urządzenie spalinowe, które wykorzystamy do ścinania gałęzi drzew na działce, drewna na opał a także półprofesjonalnej pracy w lesie. Dlaczego półprofesjonalnej a nie profesjonalnej? Do zawodowego cięcia wykorzystuje się piły ważące po 7-8 kilogramów o mocy ponad 2 koni mechanicznych. W ofercie McCulloch jest model o mocy 2,2 KM o wadze nie przekraczającej 5 kilogramów. Jest dwukrotnie droższy od najtańszych pilarek spalinowych do użytku domowego. Jego przeznaczeniem jest cięższa praca w ogrodzie. Posiada wszystkie zabezpieczenia znane z produktów konkurencji od hamulca bezwładności po elementy ochronne na obudowie. W moim prywatnym rankingu pilarki tej firmy wygrywają pod względem designu. Kolorystyka czarno-żółta kupiła mnie od razu. Ale podobnie jak przy zakupie samochodu nie wydam pieniędzy dopóki, go nie przetestuję.

Dodaj komentarz