4 marca 2024

http://www.pinterest.com/pin/405253666442112986/

http://www.pinterest.com/pin/405253666442112986/
http://www.pinterest.com/pin/405253666442112986/

Muzyka jest nieodłącznym elementem dnia dla milionów ludzi. Idąc do pracy czy szkoły zakładamy słuchawki i wykorzystujemy moc dźwięków oraz motywującego wokalu. W świecie sportu amatorskiego i zawodowego muzyka odgrywa ogromną rolę. Wystarczy spojrzeć na sportowców przed meczem. Większość z nich ma na uszach duże słuchawki co pozwala wyciszyć się przed zawodami. Widać to zarówno w piłce nożnej, koszykówce jak i lekkiej atletyce. Klipy muzyczne, które zaczęły pojawiać się w Stanach Zjednoczonych masowo towarzysząc singlom zapoczątkowały nową modę. Powstały telewizyjne kanały muzyczne oraz portale internetowe promujące rozmaite teledyski.

Wysoka jakość nagrań i wyreżyserowania

Świat poszedł mocno do przodu a Polska wcale nie została w tyle jeśli chodzi o video klipy. Rodzimi artyści wydają teledyski najwyższej jakości, nagrywane w rozdzielczości Full HD połączonej ze świetną reżyserką i oświetleniem. Porównując rodzime teledyski z zagranicznymi muszę powiedzieć, że w wielu aspektach przewyższamy wysokobudżetowe produkcje. Mimo iż Eminem, Beyonce czy Katty Perry mają więcej efektów specjalnych czy kostiumów u nas są lepsze scenerie. Polska to kraj zdolnych animatorów i grafików, którzy za odpowiednią opłatą są w stanie osiągnąć poziom światowy swojej pracy.

Teraz kilka przykładów polskich klipów wyróżniających się przede wszystkim wizualnie. O gustach się nie dyskutuje, dlatego pominę temat samych utworów. Jednym z lepiej wyglądających na chwilę obecną klipów jest „Nic do stracenia” Mrozu. Czuć w nim klimat Chicago. Na najwyższym poziomie są także teledyski Margaret. Reżyserowane przez Brytyjczyków i tam nagrywane nie do końca można uznać za „polskie”. Ale artystka jak najbardziej nasza. Poza tym polecam wszystkie hiphopowe filmy muzyczne z ostatnich 3 lat ponieważ to najwyższa półka jeśli chodzi o jakość.

Motywacyjne klipy muzyczne

Nie byłbym sobą gdybym nie wspomniał o motywacji w kontekście muzyki. Jeśli chodzi o sport wystarczy wybrać film, który przypadł wam do gustu i „wygooglować” najbardziej znany utwór z jego soundtracku. Przykładem jest Rocky i „Eye of the tiger”, muzyka z filmu Batman autorstwa Hansa Zimmera, lub główny utwór „Piratów z Karaibów”. Fani orkiestrowego grania oraz przeskoków w natężeniu dźwięków będą zachwyceni. Zresztą te utwory są już kultowe i zapadają w pamięć po pierwszym obejrzeniu filmu i przesłuchaniu.

Dodaj komentarz