27 września 2023

http://www.pinterest.com/pin/202450945722424262/

http://www.pinterest.com/pin/202450945722424262/
http://www.pinterest.com/pin/202450945722424262/

Ktoś mądry powiedział „Nieważne na czym ćwiczyć, ważne by w ogóle zacząć”. Faktycznie każdy sprzęt jest dobry, gdy potrafimy go wykorzystać i co ważne – o niego dbać. Rowerki treningowe nie są tutaj wyjątkiem od reguły. Rodzajów jest kilka i dla osoby, która poszukuje swojego pierwszego sprzętu do treningu mogą stanowić pewien problem jeśli chodzi o wybór. Cena odzwierciedla jakość a także stopień prac konserwacyjnych. Oznacza to, że droższy model może stać i praktycznie za 2-3 lata będzie w tym samy stanie niż tańszy odpowiednik, który należy regularnie przeglądać i konserwować.

Rower stacjonarny z niewielkim budżetem startowym

 Przygotujcie portfel i pomyślcie o zaoszczędzeniu nieco grosza przy następnej wypłacie, ponieważ rowerek treningowy to naprawdę droga rzecz. Jeżeli macie zaciśniętego pasa to rower mechaniczny będzie dla was jedyną opcją. Co jest w nim nie tak? No cóż, trzeba przyznać, że rowery mechaniczne mają kilka wad związanych z działaniem mechanizmu oraz wydawaniem różnych dźwięków. Tak samo jest z tanim stepperem. Z czasem zaczyna skrzypieć, a pedałowanie nie jest tak komfortowe. Możliwości ustawienia oporu są przyzwoite ale użytkownik, który nie szanuje swojego sprzętu uszkodzi go już po tygodniu. Oczywiście dobry rower mechaniczny do kwoty 300 złotych (jest to max dla tych modeli) może posłużyć wiele lat w dobrym stanie. Trzeba go jednak regularnie sprawdzać i dokonywać smarowania części, które zaczynają się zużywać.

Rower magnetyczny, średni budżet – jakość

 Szeroki zakres oporu oraz magnetyczne hamowanie to cechy tych modeli. Nie wymagają konserwacji użytkownika i są ciche przy użytkowaniu. Niestety cena jest już dwukrotnie większa. Zaczyna się do 400 a kończy nawet na dwóch tysiącach złotych. Nawet rower magnetyczny za 400 złotych będzie dobrym wyborem dla osoby, która potrzebuje sprzętu aerobowego w domu do regularnego użytku. Nie jest to jednak rower wyczynowy. O nich przeczytacie za chwile dlatego rozważając zakup takiego sprzętu miejcie na uwadze ograniczenia do treningu wydolności a nie siły czy szybkości.

Spinning, czyli profesjonalna i wszechstronna zabawka

http://www.pinterest.com/pin/93660867220612189/
http://www.pinterest.com/pin/93660867220612189/

 Nie bierzcie do siebie słowa zabawka gdyż jest to w pełni profesjonalny sprzęt. Rowery spinningowe to maszyny zaczynające się od kwoty 1000 złotych i kończące daleko poza pułapem średniej polskiej pensji miesięcznej. W ich przypadku napęd to koło zamachowe dające nam efekt zbliżony do jazdy rowerem po asfalcie. Zmiana oporu jest bardzo szeroka. Tego rodzaju rower jest jak pancerny czołg i jego uszkodzenie jest niemal niemożliwe przy normalnym użytkowaniu. Solidna rama oraz mocne koło zamachowe starczają na tysiące przejechanych kilometrów. Trenują na nich zawodowi kolarze przygotowujący się do sezonu zimą. Można ustawić w nich niemal wszystko od kąta nachylenia kierownicy, siodełka po rodzaj pedałów i uchwytów na bidon. Droga rzecz ale warta tych pieniędzy zwłaszcza jeżeli interesują was treningi pod kątem uprawiania sportu zawodowo.

Dodaj komentarz