29 listopada 2022
mężczyzna

źródło: http://foter.com/

Natura nie pożałowała ci włosów na ciele? Po tygodniu niegolenia się zaczynasz przypominać człowieka z epoki kamienia łupanego? Wierz mi, ale jest wielu mężczyzn, którzy chcieliby być na twoim miejscu. Są też tacy, którzy z powodu nadmiernego owłosienia głównie cierpią i chętnie zostaliby bezwłosym i gładkim chłopczykiem z okładek czasopism dla kobiet. Jednak czy takie podejście ma sens? Nie jest to przypadkiem wymysł naszych czasów? Czy warto się depilować totalnie, czy może lepiej dostosować ten zabieg higieniczny do takich właśnie celów?

Gdzie i kiedy warto się depilować?

depilacja
źródło: http://foter.com/

Depilacja okolic intymnych oraz pach ma swoje uzasadnienie w codziennej higienie, oraz u osób bardzo aktywnie uprawiających sport. Pot zgromadzony na włosach jest trudny do mycia. Po kilku dniach może przebarwić włosy pod pachami oraz w miejscach intymnych, co znaczy, że zaczął się mocno odkładać. W takich sytuacjach depilacja do zera lub podcinanie włosów rozwiązuje problem. Wystarczy raz w tygodniu poświęcić 5 minut więcej w łazience, by ubrania po treningu nie zalatywały potem. Pomaga to także w letnie dni i w pomieszczeniach nieklimatyzowanych, gdzie mocniej się pocimy nawet podczas pracy przed komputerem. Owłosienie na klatce piersiowej, plecach, barkach i nogach nie należy do wywołujących problemy i gromadzących pot. Niechęć do ich posiadania jest spowodowana przede wszystkim błędnym myśleniem, jakoby kobiety dyskredytowały niewydepilowanych mężczyzn. Współczesne symbole seks w męskim wydaniu to przeciwieństwo pana z okładki nieskalanego włosem na klatce piersiowej i brzuchu.

Drwal albo chociaż Wolverine

Spójrz na zdjęcia Hugh Jackmana, gdy grał rolę rosomaka w filmie X-men. W przeciwieństwie do kolejnych ról zachował włosy na swoim torsie i brzuchu. Nikt nie zarzucił mu, że wygląda źle. Dla kobiet był nawet większym symbolem męskości niż w kolejnych częściach, gdy musiał zredukować tkankę tłuszczową i ogolić całe ciało, by lepiej błyszczało pokryte oliwką na plakatach reklamowych. Kolejne dobre przykłady Hollywoodzkich gwiazd, które ani myślą o gładkiej klatce to Antonio Banderas, Pierce Brosnan, Mark Ruffalo czy legendarni Tom Selleck i Sean Connery. Powiedzcie im, że owłosienie na męskiej klatce nie jest sexy, a oni odpowiedzą wam, co myślały o nim ich partnerki.

Jackman
źródło: http://foter.com/

Nie traktowałbym depilacji higienicznej tak samo, jak depilacji w celach wizualnych. Całkowite usuwanie włosów z ciała to lekka przesada. Natomiast ich regularne podcinanie, nawet na brzuchu i klatce piersiowej ma sens. Zachowacie dzięki temu lepszy wygląd sylwetki i mięśni.

Dodaj komentarz