29 listopada 2022
mapa

źródło: https://pixabay.com/

Niepewna sytuacja polityczna w popularnych krajach turystycznych oraz przeróżne przejawy agresji, oraz terroryzmu sprawiają, że polski turysta woli zwiedzać Rzeczpospolitą. Niezaprzeczalne jest to, że incydenty pokroju ataków terrorystycznych w miejscach popularnych dla turystów w Polsce praktycznie się nie zdarzają. Bezpieczne wakacje w kraju to również okazja do poznania rejonów, które dotychczas były dla nas zagadką. Tysiące przyszłych urlopowiczów zastanawia się nie tylko, czy znajdzie się dla nich miejsce w nadmorskim hotelu, ale również, czy warto się dodatkowo ubezpieczyć, skoro nie wyjeżdża za granicę.

miasto
Źródło: https://pixabay.com/

Istnieje przynajmniej jeden poważny argument do dodatkowego ubezpieczenia na czas wakacyjnego urlopu. Utrata bagażu lub uszkodzenie sprzętu sportowego, lub elektroniki jest najlepszą motywacją do wybrania się po ubezpieczenie turystyczne. Jeżeli nie zapłaciłeś w sklepie RTV za dodatkową 5-letnią gwarancję swojego laptopa, która pokrywa uszkodzenie fizyczne, a podczas transportu dozna on uszkodzenia, to możesz zacząć szukać nowego sprzętu. To samo dotyczy lustrzanek cyfrowych, kamer i małych urządzeń AGD, które ze sobą zabieramy. Jadąc nad morze ze swoją deską do surfingu lub w góry z nartami (urlop w sezonie zimowym), możemy mieć pecha i stracić je bezpowrotnie. Zresztą nie trzeba być nawet sportowcem i wieźć ze sobą kosztownej elektroniki. Kradzież na dworcach autobusowych, PKP, a także lotniskach nie jest może w Polsce na poziomie Ameryki południowej, ale należy mieć się na baczności. Biorąc pod uwagę zniżki i różne poziomy ubezpieczeń turystycznych, nic nie stoi na przeszkodzie, by nawet przy małym budżecie opłacić najniższą stawkę. Najwyżej odszkodowanie pokryje mniej strat fizycznych lub leczenia w następstwie nieszczęśliwego wypadku.

Tak przedstawia się oferta jednego z bardziej znanych ubezpieczycieli. Porównajcie sobie opłacalność ofert ubezpieczenia turystycznego w Polsce pod tym adresem – https://axa.pl/podroz-ubezpieczenia/

Dodaj komentarz