4 marca 2024
Męskie problemy

Męskie problemy

Niewielu mężczyzn interesuje się profilaktyką i zdrowiem układu moczowego. Nieco więcej uwagi przykłada się układowi płciowemu, który na dobrą sprawę nie może działać bez problemowo gdy z tym pierwszym dzieje się coś niedobrego. Prostata odpowiada za oba układy. Jej główna funkcja jest jednak kojarzona z plemnikami oraz tworzeniem białego płynu pojawiającego się w trakcie wytrysku. Pierwsze symptomy jej złego działania może odróżnić każdy z was.

Strach przed lekarzem

Boimy się chodzić do lekarzy zwłaszcza w sprawach narządów płciowych. Odnoszę się tutaj do mężczyzn ponieważ kobiety nie mają z tym problemu. Panowie boją się ponieważ nie chcą usłyszeć „wyroku”. Wolą żyć ze świadomością, że wszystko jest dobrze. To złe myślenie tym bardziej jeżeli zaczynacie odczuwać problemy takie jak częste oddawanie moczu, wrażenie niepełnego pęcherza oraz zauważalne dłuższe wizyty w toalecie. Nie ma innego wyjścia jak zrobić badanie a na samym początku konsultację. Na dobrą sprawę po takiej rozmowie z lekarzem możecie zostać tylko pouczeni o wartościowym żywieniu w trakcie tego problemu oraz o preparatach bez recepty, które warto stosować.

Żywność a wspomaganie leczenia prostaty

Nie sama żywność a substancje zawarte w kilku produktach spożywczych będą niezwykle skuteczne w walce z chorobami prostaty. Na początku zawarty w pestkach z dyni, oleju kukurydzianym oraz ziarnach sezamu likopen. Następnie flawonoidy znane na przykład z soi. A na końcu likopen z pomidorów, arbuza czy owocu dzikiej róży powinny stanowić lwią część diety ułożonej na cały tydzień. Na pewno polecam picie herbat ziołowych zamiast zwykłej czarnej herbaty. Ostatecznie może być zielona oparta o suszone całe liście.

Suplementy działają najszybciej

W przypadku wielu chorób suplementy działają dopiero po solidnej zmianie trybu życia. W przypadku chorób prostaty odczucie działania może być widoczne jeszcze przed zmiana trybu żywienia i aktywności fizycznej. Okazuje się, że produkty takie jak prostalong (sprawdź) oparte o minerały, omega 3 oraz ekstrakty ziołowe potrafią zadziałać bezpośrednio na problem znacznie szybciej. Jednak nie zrozumcie mnie źle. Prędzej czy później trzeba zacząć wprowadzać dobre nawyki żywieniowe i promować u siebie codzienną aktywność fizyczną. W połączeniu z dobrze dobranymi suplementami efekt będzie najlepszy niezależnie od wieku.

Dodaj komentarz