21 lutego 2024
Wątroba

W przypadku organów takich jak wątroba, nerki czy nawet serce nie powinniśmy w ogóle myśleć o leczeniu. Naszym priorytetem powinno być wspieranie i wspomaganie tych organów by nigdy nie spowodować ich uszkodzenia lub niewydolności. Pomaga w tym odpowiednia zdrowa dieta, suplementy a także styl życia i regularne badania. Te ostatnie są jak myśl o zastrzyku dla osób, które boją się igieł i mdleją na widok krwi.

Badania ratują zdrowie i życie

W momencie szybkiego wykrycia problemu w dosyć wczesnej fazie jego występowania jest ogromna szansa na całkowite wyleczenie. Nawet jeżeli jest to przypadłość niewyleczalna, to sama profilaktyka i wdrożenie pewnych zasad wspomagania ciała przedłuża życie o kilka lub kilkanaście lat. Zła praca wątroby rzutuje na wszystko. Skóra zaczyna dawać sygnały, że coś jest nie tak. Toksyny zaczynają uwalniać się i trafiać do krwiobiegu i samo to jest już niebezpieczne. W ostatnich masowych badaniach objazdowych wzięło udział kilka tysięcy osób. Jednak procentowo to kobiety były bardziej liczne od panów. Niestety to mężczyźni mają zazwyczaj gorzej pracującą wątrobę, ze względu na alkohol oraz ciężkostrawne potrawy. Wyniki badań są jednoznaczne i mówią o aktualnym stanie tego organu. Dają nam również do zrozumienia w jakim kierunku mamy iść jeśli chodzi o nasze odżywianie by powrócić do zdrowia w miarę szybko.

Suplementy na wątrobę równie ważne co dieta

Podstawą powrotu prawidłowej pracy wątroby jest zdrowe odżywianie. Tak samo przy działaniach zapobiegawczych musimy rozkładać priorytety procentowo. Niech mniej zdrowe jedzenie stanowi 10% a to wartościowe 90%. Niemniej jednak gdy mamy pierwsze sygnały, także z wyników badań, że nasza wątroba nie ma z nami lekko należy włączyć do profilaktyki i leczenia wartościowe suplementy. O tym powinien powiedzieć przede wszystkim lekarz. Ale z tym bywa różnie i oprócz samych leków często nie dostajemy żadnych zaleceń odżywiania i suplementacji. Cholina zawarta w suplementach wspomagających pracę wątroby jest bardzo ważna dla zdrowia tego organu. W kompleksowych suplementach (Hepatil.com) znajdą się także witaminy z grupy B działające na metabolizm energetyczny oraz witamina E walcząca z wolnymi rodnikami. Warto też brać pod uwagę preparaty na bazie ziół, które mogą wspomóc usuwanie metali ciężki równie często spotykanych w marskości wątroby i pochodnych.

Wątroba

Dodaj komentarz