4 marca 2024
buty

źródło: https://pixabay.com/pl/run-buty-schody-trening-fitness-704578/

Czy uzyskanie płaskiego brzucha w 30 dni, to nie chwyt marketingowy? A boskie ciało w 60 dni nie jest przypadkiem naciąganiem marnych trenerów fitness? Wszystkie te czasowe wyzwania mają dwie strony, które każdy bardziej ogarnięty człowiek powinien umieć wychwycić. Jeden pełny miesiąc to sporo czasu. W ciągu 30 dni przy regularnym treningu i odpowiedniej diecie można średnio zrzucić nawet 6 kilogramów tkanki tłuszczowej. Niemnie jednak osoba mająca nadwagę sięgającą 15-20kg nadwyżki nie osiągnie płaskiego brzucha w tak krótkim czasie.

Jak nie działa ludzki organizm!

Na pewno nie jest możliwe zmienienie tłuszczu w mięśnie. Taki proces w przyrodzie nie istnieje. To tak jakbyście chcieli zmienić krowie mleko w wino lub sok pomarańczowy. To bardzo ważne stwierdzenie. Panowie będący otyli nie zbudują od razu kolosalnych mięśni podczas redukcji. A kobiety chcąc się odchudzić poprzez treningi z ciężarami i aeroby nie muszą martwić się, że będą wyglądały jak Schwarzenegger. Drugą rzeczą jest sam proces chudnięcia i ilości pokarmu. Trzeba jeść mniej niż potrzebuje organizm, ale nie cały czas. Ciągłe niedojedzenie i bezsensowne obcinanie pokarmu przynosi więcej szkód niż pożytku. Podstawą powinien być regularny wysiłek fizyczny. Trening trwający od 35 do 50 minut pozwoli spalić kilkaset kalorii, które moglibyśmy obciąć z jedzenia. Ale ciągłe obcinanie tych kalorii źle wpływa na sam metabolizm.

Dwa miesiące i sylwetka na plaże

pas
źródło: https://www.pinterest.com

Popularne czasopismo Men’s Health niemalże co miesiąc promuje nowe dwumiesięczne systemy treningowe mające zmienić wasze ciało nie do poznania. Dwa miesiące, to całkiem przyzwoita ilość czasu by dokonać konkretnych zmian na rzecz szczupłego wyglądu. Warunkiem odniesienia sukcesu jest dyscyplina w odżywianiu i treningu. Sam nawet najlepszy trening niewiele da. Poza tym chcąc uzyskać szybki efekt w ciągu tych 60 dni trzeba podkręcić tempo i trenować przynajmniej 4 razy w tygodniu. Chcąc przygotować formę plażową w tak krótkim czasie można odnieść spektakularne rezultaty. Co roku organizowany jest konkurs przez różne czasopisma, które dają ludziom około 1-3 miesięcy na metamorfozę. W tym czasie niektórzy potrafią zrzucić nawet 10-15 kilogramów nadwyżki i osiągnąć iście sceniczną formę sylwetkową. Kwestia tego, czy tak szybka redukcja jest zdrowa to temat na oddzielny artykuł.

Dodaj komentarz