14 lipca 2024
kino

źródło: https://pixabay.com/pl/

Dla ludzi na świecie najważniejsze w rozdaniu Oskarów są trzy nominacje. Najlepszy film, rola męska i kobieta. Tak naprawdę reszta nagród jest wyliczaniem sukcesów danego filmu i nie ma takiej mocy przebicia. Dla nas Polaków nagrody akademii filmowej wiązały się z filmem nieanglojęzycznym oraz animacją lub muzyką. Kilku rodaków dostało statuetkę a jedną z najważniejszych otrzymał film „Ida” w zeszłym roku.

Niesprawiedliwe żarty komika

Trudno nie zgodzić się, z tym że poziom Oskarów 2016 był niższy niż lat poprzednich. Gdy Mad Max, czyli film akcji zdobywa 6 statuetek wiedz, że coś się dzieje. Nie mówię, że to zły film. Moim zdaniem zasłużył na każdą z nich ponieważ nie miał żadnej konkurencji. I to największa zbrodnia tegorocznego rozdania. Ale o nagrodach napisał już każdy. Ja chciałbym odnieść się do żartów amerykańskiego komika. Chodzi o jego słowa dotyczące „nagrody białych ludzi” i pewnego rodzaju pretensji. W zeszłym roku podobnie jak dwa lata temu Oskary zdobywali czarnoskórzy aktorzy. Jest wielu świetnych ludzi w branży filmowej Hollywood. Mamy Danzela Washingtona, Samuel L. Jackson, mój ulubieniem Will Smith, Morgan Freeman i Forest Whitaker. To ludzie obsypani nagrodami i co ważne lubiani. A brak nagród dla czarnoskórych w tym roku wynikał z tego, że nie pasowali do żadnej roli i nie zagrali w filmach, które dostały nominacje.

Leonardo dopiął swego

nagroda
źródło: https://pixabay.com/pl/

Środkowy palec DiCaprio, który pojawia się w memach, to znak dla każdej osoby, która życzyła mu źle podczas gali wręczania nagród. Zjawa nie była filmem fenomenalnym, ale na pewno warto go zobaczyć. Oskary dla zjawy były przede wszystkim nagrodzeniem świetnego aktora, który w swoim życiu miał dużo lepsze role. Reżyser również dostał zasłużoną nagrodę. Nawet gdy poziom jest słaby nie można nikogo skreślać. Lubię tego aktora podobnie jak Brata Pita. Obaj wybierają różnego rodzaju filmy. Pamiętaj jak Pit grał w „Troi” a DiCaprio w „Titanicu”. Role niezapomniane i mające swoje lata. A to przecież początku ich aktorstwa. Jeszcze wiele ról przed nimi. Tym bardziej, że ten rodzaj aktora jest jak wino, im starszy tym lepszy.

Dodaj komentarz