28 maja 2024

Gęsta i zadbana broda, która zawsze przyciąga uwagę, jest symbolem siły, władzy oraz… męskości. Stanowi idealne rozwiązanie przede wszystkim dla panów, którzy posiadają niesymetryczną twarz, podwójny podbródek czy problemy ze skórą. Wiele osób żyje w przekonaniu, że wystarczy zapuścić brodę. Tymczasem bujny zarost wymaga jednak odpowiedniej i systematycznej pielęgnacji przy użyciu różnorodnych kosmetyków i akcesoriów.

Kartacz, czyli szczotka do brody

Jednym z najważniejszych elementów regularnej pielęgnacji brody, bez względu na jej długość, jest… szczotkowanie przy pomocy specjalnego kartacza (wykonanego najlepiej z włosia z dzika), który nie tylko umożliwia rozczesanie włosów i wydobycie z nich drobinek kurzu czy brudu, ale również działa jak masażer stymulujący. Ponadto złuszcza martwy naskórek oraz ściąga wypadające włoski. Systematyczne stosowanie kartacza sprawia, że broda dobrze się układa, zyskuje objętość i naturalny połysk. Warto również zainwestować w specjalny grzebień do zarostu dostosowany do jego długości i objętości, który usunie kołtuny, a także ułatwi rozprowadzenie olejku bądź innych kosmetyków do brody.

Kosmetyki do pielęgnacji brody

Każda broda wymaga regularnego mycia, dlatego wśród kosmetyków do pielęgnacji zarostu nie może zabraknąć specjalnego szamponu. Zwykły szampon, przeznaczony do włosów, niestety podrażnia delikatną skórę twarzy oraz wysusza zarost. Doskonale sprawdzają się również olejki do brody, skomponowane zazwyczaj na bazie oleju migdałowego, arganowego, rycynowego czy jojoba, które nawilżają włosy i skórę brody. Sprawiają, że zarost delikatnie błyszczy się i jest przyjemny w dotyku. W ofercie poszczególnych producentów kosmetyków do brody można znaleźć również odżywki, toniki (do nawilżania skóry ukrytej pod brodą), balsamy (o właściwościach odżywczych) oraz woski (ułatwiające stylizację).

 

 

Dodaj komentarz